30. jubileuszowy Festiwal Mozartowski organizowany przez Warszawską Operę Kameralną został przełożony na 2021 r. ze względu na pandemię Covid-19 - poinformowali w poniedziałek organizatorzy.

"Pragniemy zapewnić wszystkich zainteresowanych, że dołożymy wszelkich starań, aby 30. jubileuszowa edycja Festiwalu Mozartowskiego w Warszawie była pięknym podsumowaniem naszej festiwalowej tradycji i na długo zapadła w Państwa pamięci, tym bardziej, że odbywać się będzie w trakcie 60-lecia istnienia WOK" - podała WOK w informacji prasowej przesłanej PAP.

Jubileuszowa edycja miała odbyć się między 27 maja a 5 lipca 2020 r.

Festiwal Mozartowski w Warszawie zorganizowany został po raz pierwszy w 1991 r. dla uczczenia 200. rocznicy śmierci wiedeńskiego kompozytora. Pomysłodawcami tego wydarzenia byli założyciel i wieloletni dyrektor WOK Stefan Sutkowski oraz reżyser Ryszard Peryt, który jako jedyny na świecie zrealizował wszystkie opery Mozarta. Co roku w Warszawie wystawiane były wszystkie dzieła sceniczne Mozarta, a także jego msze, symfonie, koncerty instrumentalne i utwory kameralne. W 2012 r. festiwal po raz ostatni odbył się pod kierownictwem Stefana Sutkowskiego, który następnie złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora WOK.