Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Narodowe Centrum Kultury (NCK) przedłużają do wtorku 21 kwietnia, do godz. 15 terminu naboru wniosków w programie dotacyjnym "Kultura w sieci", zarządzanym przez NCK - poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka prasowa MKiDN Anna Bocian.

Jak wyjaśniła Bocian, "z kolei termin składania wniosków o stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu +Kultura w sieci+ ulega przedłużeniu o dwa dni, tj. do środy 22 kwietnia, do godz. 15".

"Decyzja uzasadniona jest dzisiejszymi problemami technicznymi, spowodowanymi przeciążeniem serwerów oraz elektronicznego systemu EBOI, które zawieszają się z powodu ogromnej liczby aplikacji przesyłanych jednocześnie w ostatnim dniu naboru przez zdecydowaną większość zainteresowanych" - napisała w przesłanej PAP informacji.

"Jesteśmy przekonani, że prolongata terminu umożliwi wszystkim chętnym skuteczne złożenie wniosków" - dodała.

Program "Kultura w sieci" to element tarczy antykryzysowej dla kultury. Łączny budżet programu "Kultura w sieci" wynosi 20 mln zł. 5 mln zostanie przeznaczonych na stypendia dla artystów, a 15 mln zł – dla instytucji i organizacji.