Na "Domófki" oraz koncerty zarejestrowane podczas festiwalu Szczecin Classic zaprasza Baltic Neopolis Orchestra. Koncerty transmitowane będą na stronach facebookowych orkiestry w czwartki i soboty.

Koncerty zarejestrowane podczas zeszłorocznego festiwalu Szczecin Classic – jak poinformowała Baltic Neopolis Orchestra - będą dostępne w każdy czwartek o godz. 21. "W ramach cyklu posłuchać będzie można wybitnych artystów takich, jak Vasko Vassilev, Andriy Viytovych, Michał Francuz i Tomasz Tomaszewski" - zapowiedziano.

Cykl "Szczecin Classic – Gramy Bisy" rozpocznie w czwartek koncert "Appassionato" z utworami z XIX-wiecznej Francji i XX-wiecznej Argentyny w wykonaniu m.in. altowiolisty Andriya Viytovycha i pianisty Michała Francuza. "Charles-Auguste de Bériot ukaże scenę francuskiego baletu i urzeknie bogactwem melodii w +Scène de ballet+, a Astor Piazzolla będzie manifestacją głębokich emocji oraz emanacją niesamowitej energii" – wskazano.

Koncert będzie można obejrzeć na facebookowej stronie festiwalu Szczecin Classic.

W soboty orkiestra proponuje melomanom "Domófki" – krótkie koncerty transmitowane na żywo lub nagrane przez muzyków w warunkach domowych. Podczas najbliższego wydarzenia zagrają artystki z programu dla młodych muzyków Akademia Baltic Neopolis Orchestra. Na facebookowej stronie orkiestry będzie można usłyszeć m.in. "Duet C-dur op. 6 nr 1" Franza Antona Hoffmeistera i "Ipanemę" Antonia Carlosa Jobima.

Orkiestra kameralna Baltic Neopolis założona została w 2008 r. przez altowiolistkę Emilię Goch Salvador. Muzycy uczestniczyli w wielu festiwalach, m.in. w Śląskim Lecie Muzycznym, Międzynarodowym Festiwalu Harmonia Moraviae, występowali też w salach koncertowych Europy i Azji. Zespół ma w dorobku osiem albumów, głównie z twórczością polskich kompozytorów.

Baltic Neopolis Orchestra w 2014 r. otrzymała Nagrodę Ministra Kultury za całokształt działalności, a w 2015 r. Fryderyka w kategorii album roku Muzyka Kameralna.