Z powodu pandemii koronawirusa planowana na 16 maja 17. edycja Nocy Muzeów w Warszawie nie odbędzie się. Nie możemy pozwolić sobie na ryzyko organizacji wydarzenia w maju, dlatego postanowiliśmy go przełożyć na drugą połowę września - poinformowała PAP Karolina Gałecka z Urzędu m.st. Warszawy.

"Obecna sytuacja rozprzestrzenienia się koronawirusa absolutnie wyklucza tak radosne, wspólne świętowanie" - napisała rzecznik prasowa Urzędu m.st. Warszawy.

Gałecka zapowiedziała, że dokładna data zostanie podana w późniejszym terminie. "Na oficjalnym profilu Nocy Muzeów w Warszawie (https://www.facebook.com/warszawa/) na bieżąco będziemy zamieszczać informacje dotyczące tego wydarzenia" - dodała.

"Noc Muzeów to wielkie święto całego miasta, nie tylko instytucji kultury. Każdego roku dziesiątki tysięcy mieszkańców i turystów przemierzały ulice Warszawy, odwiedzały muzea, i inne placówki biorąc czynny udział w tym wydarzeniu" - czytamy w przesłanej PAP informacji.

Pierwsza Noc Muzeów na świecie odbyła się w Berlinie w 1997 r. W Polsce w 2003 r. zorganizował ją Poznań. Warszawska publiczność po raz pierwszy mogła wziąć udział w tym wydarzeniu rok później.