28 maja 2020 r. w Arena Gliwice wystąpi zespół Nick Cave & The Bad Seeds. Zespół zagra w ramach trasy koncertowej promującej najnowszy album "Ghosteen". Bilety na koncert trafią do sprzedaży 25 października.

Siedemnasty album Nick Cave and The Bad Seeds "Ghosteen" miał cyfrową premierę 4 października. Na winylu i CD krążek będzie dostępny od 8 listopada. W ramach przyszłorocznej europejskiej trasy koncertowej promującej "Ghosteen" Nick Cave and The Bad Seeds zagrają w Arena Gliwice 28 maja 2020 r.

"Guardian" napisał o "Ghosteen", że to zbiór "najpiękniejszych piosenek, jakie napisał Cave", łączących desperację z empatią i wiarą. "The Telegraph" pisze, że to wzruszające studium rozpaczy, a "New Musical Express", że ten poruszający album jest próbą zmierzenia się artysty ze stratą.

Cave próbował się już z tym zmierzyć na poprzedniej płycie "Skeleton Tree" (choć w większości kompozycje były napisane przed śmiercią jego syna) i filmie dokumentalnym "One More Time with Feeling".

Kilka tygodni temu, podczas spotkania z fanami w Nowym Jorku, w ramach mini trasy "Conversations With Nick Cave", muzyk został zapytany, jak odnajduje się w pisaniu po traumie związanej ze śmiercią syna. "Ciężko było mi coś zacząć, bo czułem się jakby brakowało tlenu potrzebnego do pisania. Musiałem przez to przejść, zmierzyć się i zmienić trochę kierunek swojej twórczości. Smutek wyzwala niezwykłą szczerość. Jest w nim coś przerażająco pięknego (…) takie wydarzenie zmienia, ale po rozsypce trzeba poskładać się na nowo, w nieco inny sposób" - powiedział Nick Cave.

"Ghosteen" był nagrywany m.in. w Kalifornii i w Berlinie, mieście, do którego Cave trafił w latach 80. Nagrał tam z The Bad Seeds kilka pierwszych płyt, m.in. w słynnym Hansa Studio, gdzie nagrywali David Bowie i Iggy Pop.

To będzie kolejna wizyta Nicka Cave'a w Polsce. Dwa lata temu artysta wystąpił podczas festiwalu Open'er w Gdyni. Bilety na koncert 28 maja 2020 r. trafią do sprzedaży 25 października.