Magdalena Boczarska i Dawid Ogrodnik zostali nagrodzeni za główne role w - kolejno - "Piłsudskim" i "Ikarze. Legendzie Mietka Kosza" podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Nagroda Specjalna Jury powędrowała do Łukasza Kośmickiego za "Ukrytą grę".

Laureatów Konkursu Głównego 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni ogłoszono w sobotę w Teatrze Muzycznym. Wyłoniło ich jury w składzie: reżyser teatralny, filmowy i telewizyjny Maciej Wojtyszko (przewodniczący), scenografka Ewa Braun, producent Piotr Dzięcioł, aktorka Bożena Dykiel, montażysta Paweł Laskowski, scenarzystka i producentka Ilona Łepkowska, reżyserka Maria Sadowska, reżyser dźwięku Nikodem Wołk-Łaniewski oraz autor zdjęć filmowych i reżyser Jerzy Zieliński.

Nagrodę w kategorii główna rola kobieca otrzymała Magdalena Boczarska, która w filmie Michała Rosy "Piłsudski" zagrała Marię Piłsudską.

Za główną rolę męską doceniono Dawida Ogrodnika, który w filmie "Ikar. Legenda Mietka Kosza" Macieja Pieprzycy zagrał niewidomego geniusza fortepianu.

Nagroda Specjalna Jury trafiła do Łukasza Kośmickiego, reżysera "Ukrytej gry".