W swoim najnowszym filmie Clint Eastwood staje się kurierem narkotykowym na usługach meksykańskiego kartelu, z czego zupełnie nie zdaje sobie sprawy. „Przemytnik" to zdecydowanie najbardziej wyczekiwana premiera tego weekendu. O głęboko skrywanych rodzinnych tajemnicach opowiada z kolei dramat „Wszyscy wiedzą" Asghara Farhadiego z Penélope Cruz. Do kin wchodzi także „Kurier" Władysława Pasikowskiego o losach walczącej Warszawy i misji Jana Nowaka-Jeziorańskiego.
Przemytnik

Eastwood wciela się w rolę Earla Stone’a. To 80-kilkuletni mężczyzna, który nie ma grosza przy duszy, jest sam jak palec i grozi mu zajęcie przez bank zadłużonego biznesu. Właśnie wtedy otrzymuje ofertę pracy, która wymaga od niego jedynie jazdy samochodem. W ten prosty sposób Earl staje się kurierem narkotykowym na usługach meksykańskiego kartelu, z czego zupełnie nie zdaje sobie sprawy. Dobrze sobie radzi. W zasadzie tak dobrze, że wielkość przewożonych przez niego ładunków rośnie w tempie wykładniczym, a sam Earl dostaje pomocnika. Jednak nie tylko on śledzi poczynania Earla. Nowy tajemniczy przemytnik znalazł się także na celowniku znanego ze swej determinacji agenta DEA Colina Batesa (Cooper). Mimo że problemy finansowe Earla odchodzą w niepamięć, błędy popełnione przez niego w przeszłości zaczynają mu coraz bardziej doskwierać. Nie wiadomo jednak, czy zdąży je naprawić, zanim dobiorą się do niego organy ochrony porządku publicznego lub egzekutorzy kartelu.

Gatunek: dramat, kryminał
Reżyser: Clint Eastwood
Aktorzy: Clint Eastwood, Bradley Cooper, Taissa Farmiga

Wszyscy wiedzą

Laura, z pochodzenia Hiszpanka, mieszka w Buenos Aires. Po latach przyjeżdża do rodzinnego miasteczka na wesele. Towarzyszy jej szesnastoletnia córka. Zabawę przerywa wstrząsające zdarzenie, które sprawi, że na jaw wyjdą głęboko skrywane rodzinne tajemnice.

Gatunek: dramat
Reżyser: Asghar Farhadi
Aktorzy: Penélope Cruz, Javier Bardem, Bárbara Lennie

Przepraszam, że przeszkadzam

Dzisiejsze Oakland, czarnoskóry telemarketer Cassius Green (Lakeith Stanfield) odkrywa magiczny klucz do sukcesu w zawodzie. Tyle że szybko wpada w machinę sukcesu, która wprawdzie zapewnia mu finansowy sukces, ale psuje relacje z dziewczyną, Detroit (Tessa Thompson), uliczną artystką, będącą częścią artystycznego kolektywu twórców w stylu Banksy’ego. Kiedy koledzy Cassiusa rozpoczynają strajk w sprawie ucisku, on ulega czarowi swego uzależnionego od kokainy szefa Steve’a Lifta (Armie Hammer), który proponuje mu pieniądze, o jakich Cassius nawet nie śnił.

Gatunek: komedia, fantasy
Reżyser: Boots Riley
Aktorzy: Lakeith Stanfield, Tessa Thompson, Terry Crews

Kurier

Fabuła filmu opowiada o kilkunastu dniach przed wybuchem Powstania, kiedy dowództwo Armii Krajowej rozważa wszystkie za i przeciw rozpoczęciu otwartej bitwy z Niemcami. Trudna misja, jakiej podjął się Nowak-Jeziorański, polegała na przedostaniu się z okupowanej Polski do Londynu, by przekazać informacje o walach Armii Krajowej i dowiedzieć się, czy Brytyjczycy udzielą pomocy dla walczącej Warszawy, na którą liczyło dowództwo AK, a także politycy i delegat rządu na kraj. Po spotkaniu z najważniejszymi politykami brytyjskimi wraca do kraju ze smutnymi wieściami: żadnej pomocy nie będzie.

Gatunek: historyczny (Polska)
Reżyser: Władysław Pasikowski
Aktorzy: Philippe Tłokiński, Patrycja Volny, Julie Engelbrecht

High Life

W odległym kosmosie, poza układem słonecznym, na pokładzie statku kosmicznego żyje astronauta Monte (Robert Pattinson) i jego córeczka Willow (Jessie Ross). Monte nie został ojcem z własnej woli. Był w grupie więźniów, którzy dostali szansę wzięcia udziału w podróży w przestrzeń kosmiczną wiedząc, iż nigdy z niej nie wrócą. Zdecydował się, bo wolał to niż śmierć w więzieniu. Willow urodziła się już na statku. Samotny, zdyscyplinowany twardziel opiekuje się córką i powoli odkrywa, czym jest miłość. Przez kolejne lata lecą w stronę czarnej dziury – miejsca, w którym czas i przestrzeń przestają istnieć.

Gatunek: dramat, sci-fi
Reżyser: Claire Denis
Aktorzy: Robert Pattinson, Juliette Binoche, André Benjamin, Agata Buzek

Monument

Nie znali się, bo byli zbieraniną studentów z różnych lat. Wiedzieli, że obudzili się nad ranem w zimnym busie. Wiedzieli, że praktyki mają się odbyć w hotelu pod okiem doświadczonej menedżerki. Wiedzieli, że będzie to dla nich duża próba, nie wiedzieli, jak trudna. Nie wiedzieli, że czas jest względny, a przestrzeń staje się figurą niemożliwą. Monument.

Gatunek: dramat (Polska)
Reżyser: Jagoda Szelc
Aktorzy: Zuzanna Pawlak, Anna Biernacik, Paulina Lasota

Niewidzialny chłopak - Nowa Generacja

Niewidzialny chłopiec powraca. Nastoletni Michele spotyka swoją matkę i siostrę bliźniaczkę. Jednak ich intencje są inne inne niż mogłoby się wydawać.

Gatunek: akcja, przygodowy
Reżyser: Gabriele Salvatores
Aktorzy: Ludovico Girardello, Kseniya Rappoport, Galatéa Bellugi

Próba

Grupa świeżo upieczonych studentów chcąc poprawić swoją reputację decyduje się na wstąpienie do popularnego, lecz kontrowersyjnego klubu. Warunki członkostwa przekraczają ich oczekiwania. Jak daleko zdołają się posunąć, aby uzyskać upragnioną popularność i akceptację rówieśników?

Gatunek: thriller
Reżyser: Daniel Robbins
Aktorzy: Zachery Byrd, Phillip Andre Botello, Zack Weiner