W audycji „Nie Ma Żartów" Elizy Michalik w TV Superstacja (10.01.2019) Tomasz Sekielski zdradził, na kiedy planowana jest premiera jego najnowszego filmu o pedofilii w Kościele. Produkcja ma trafić do internetu już 11 maja 2019 roku. Dostępna będzie za darmo.

Tomasz Sekielski:

- Planowaliśmy kwiecień, ale ze względu na to, że są święta, później jest majówka a na sam początek kwietnia byśmy nie zdążyli, więc film ukaże się premierowo 11 maja. Wszyscy będą mogli sobie wejść do internetu i ten film obejrzeć za darmo.

- Czego możemy się spodziewać?

Reklama

- Prawdy. Wstrząsającej, bulwersującej prawdy o tym, jaką krzywdę wyrządzono dzieciom, jaką wyrządzili niektórzy, oczywiście, duchowni. Ale w tym filmie będzie też widać zmowę milczenia jaka panuje w samym Kościele, ale też w otoczeniu tych ofiar. Wstrząsające historie. Naprawdę nie spodziewałem się, że mnie samego tak poruszą. Miałem pełną dokumentację wcześniej, z kilkudziesięcioma ofiarami rozmawiałem zanim zacząłem nagrania. Ale kiedy zacząłem te nagrania i słyszałem te wyznania przed kamerą, to robi absolutnie wrażenie. I kiedy się patrzy tym ludziom w oczy, trudno jest przejść obok tego obojętnie. Myślę, że ten film wywoła dyskusję a ta przyczyni się do rozliczania sprawy pedofilii w Kościele