Uzależnianie od nacjonalizacji, czyli o aferach gospodarczych II RP

25.11.2018, 09:00

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Z każdym rokiem istnienia II RP politycy częściej ingerowali w sprawy gospodarcze. Na początek z konieczności, potem, bo tak było najprościej, wreszcie sięgali po prywatne firmy, ponieważ dawało się to zawsze uzasadnić interesem kraju.

wróć do artykułu

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (10)

  • nie historyk(2018-11-25 09:35) Zgłoś naruszenie 338

    Teraz Banki a w następnej kolejności Małe Firmy,Gospodarstwa Rolne itd.Historia lubi się powtarzać.A teraz w śród rządzących i polityków prawie co drugi to historyk.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bert(2018-11-25 14:00) Zgłoś naruszenie 1612

    Jeśli mówimy o aferach w polityce to ciekawym wątkiem są pieniądze CDU na rozkręcenie kogresu liberalno-demokratycznego. Ciekawe też by było wyjaśnienie historii kapitału axel-springer w DGP i dróg faktycznego wpływu niemieckiego koncernu na ten tytuł.

    Odpowiedz
  • echa(2018-11-25 16:41) Zgłoś naruszenie 96

    A kto jest autorem ,tego artykułu i tezy o wymuszeniu wielomilionowego okupu.?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Dziadek wnuka(2018-11-25 17:49) Zgłoś naruszenie 195

    Piłsudski, hmm, Jego dawno już nie ma w naszym poszczerbionym przez polityków kraju. Dziś nagminnie spotkamy, nieomal na każdym stanowisko KAŁUŻĘ , Czarneckiego czy Szydło, nazwanych w skrócie przez społeczeństwo Misiewiczami !! Myślę że tylko srogie prawo nakazujące zabór majątku w całości za "lewe" dochody, za przypływ gotówki z nieujawnionych żródeł zarobku przywróci normalność w tym zainfekowanym łapówkarstwem kraju. I na urzędnika tylko po skończonych kursach, a awanse wraz z czasem przepracowanym za biurkiem. I ilością skarg zasadnych przez petentów !! Ale o czym ja śnię ... w tym zgniłym, toczonym przez kumoterstwo kraju sołtys wpierw swoje miernoty z rodziny obdziela byle stanowiskami, następny wójt w kolejce, starosta, wojewoda, ministrowie i prezydent. O prezesie wszech czasów nie wspomnę. Płakać się chce mi nad Wami Polacy, gdy wciąż słyszę śpiewaną przez "patriotów" ,katolików i i innych "prawych&sprawiedliwych" "... ojczyznę wolną racz nam zwrócić Panie" A On się śmieje w niebiosach z Waszej głupoty, i pomimo tego że kamieni wokół Was wiele, to żaden nie podniesie i nie rzuci nim w drugiego ... tyle w nim podłości, głupoty i pazerności czyli nie jest bez winy.

    Odpowiedz
  • Leon(2018-11-25 18:34) Zgłoś naruszenie 142

    Lata, ba dekady mijają, a w naszym pięknym kraju nic się nie zmienia. Mentalności jak widać zmienić nie można.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • alelleuja i po cichu róbmy swoje(2018-11-25 18:58) Zgłoś naruszenie 123

    Można wiedzieć kto jest autorem tego artykułu? Sama prawda o kumoterstwie II RP i przemian po 1989 r. Toż tylko nasz przygłup może być u władzy i dobrze zarabiać. Reszta za grosze i w nędzy na naszych pracować. Pan, pleban wójt w jednym stali - i tako jest od 1989 r.

    Odpowiedz
  • mm(2018-11-26 07:24) Zgłoś naruszenie 111

    Tak dobrego artykułu dawno nie czytałem.

    Odpowiedz