Światowej klasy niemiecki tenor Jonas Kaufmann powraca, po czterech latach nieobecności. do nowojorskiej The Metropolitan Opera - w westernowym dziele Giacoma Pucciniego. Złoto, poker i wielka miłość to tematy „Dziewczyny z Dzikiego Zachodu”, którą nowojorska scena będzie transmitować na żywo do kin na całym świecie już 27 października.Przygotowana z rozmachem inscenizacja autorstwa Giancarla Del Monaco powraca na scenę The Metropolitan Opera i do cyklu transmisji w nowej gwiazdorskiej obsadzie. W głównych rolach wystąpią: Eva-Maria Westbroek jako Minnie i Jonas Kaufmann jako bandyta Ramirez. Dla niemieckiego tenora to powrót na scenę The Metropolitan Opera po czterech latach nieobecności. „Gram złego gościa” - opowiadał śpiewak podczas przerwy w poprzedniej transmisji („Samson i Dalila”) z cyklu „The Met: Live in HD”. „Mam czarny kapelusz i czarny płaszcz, powielam te wszystkie wspaniałe filmowe westernowe klisze”. Artysta musiał także potrenować jazdę konną, bo konno właśnie pojawia się po raz pierwszy na scenie.

Skomponowane na zamówienie The Metropolitan Opera w 1910 roku dzieło rozgrywa się w Kalifornii w okresie gorączki złota. Prapremiera nowej opery Pucciniego w Met budziła tak wielkie zainteresowanie, że dyrekcja wprowadziła ścisły system reglamentacji biletów - po jednym na osobę.

Nowojorska publiczność i widzowie oglądający transmisje spektakli z Met w ciągu minionych czterech lat już dwukrotnie liczyli na możliwość delektowania się sztuką śpiewaczą Kaufmanna i dwukrotnie jego występ nie doszedł do skutku. Wreszcie tenor pojawił się we wznowieniu „Dziewczyny z Dzikiego Zachodu” - recenzje po pierwszych spektaklach są entuzjastyczne. Zapewne transmisja kinowa do 72 krajów na całym świecie, która odbędzie się 27 października br., zgromadzi licznie wielbicieli talentu Kaufmanna. W Polsce spektakl na żywo, dzięki połączeniu satelitarnemu, będzie można oglądać w ponad 30 kinach (lista tutaj).

Za rozpowszechnianie cyklu „The Metropolitan Opera: Live in HD” odpowiada www.nazywowkinach.pl, dystrybutor do kin transmisji i retransmisji m.in. z moskiewskiego Teatru Bolszoj, londyńskiego National Theatre czy paryskiej Comédie-Française.