Bohater spektaklu stara się odnaleźć własną tożsamość, jej czystą i niezapisaną formę - wolną od semickiego wychowania, powinowactwa i przywiązania. Jeszcze nie wie, że to niemożliwe. „Kompleks Portnoya” wg Philipa Rotha, w reż. Adama Sajnuka i Aleksandry Popławskiej zobaczyć można w Teatrze WARSawy. Dla naszych Czytelników mamy trzy podwójne zaproszenia na ten spektakl na piątek, 5 października.

Wielokrotnie nagradzana inscenizacja głośnej powieści Philipa Rotha w reżyserii Adama Sajnuka i Aleksandry Popławskiej. Oto Alexander Portnoy: żyd i antysemita, seksoholik, maminsynek i buntownik, szowinista i zastępca komisarza Nowego Jorku ds. równouprawnienia.

Bohater spektaklu stara się odnaleźć własną tożsamość, jej czystą i niezapisaną formę - wolną od semickiego wychowania, powinowactwa i przywiązania. Jeszcze nie wie, że to niemożliwe. Spektakl jest adaptacją powieści, która w latach 70. stała się manifestem ówczesnego pokolenia amerykańskiego. Sztukę doceniono dwoma Feliksami Warszawskimi: w najważniejszej kategorii, czyli za reżyserię - dla Adama Sajnuka (który również wciela się w postać Alexa) i Aleksandry Popławskiej oraz za debiut aktorski dla Anny Smołowik, grającej i skromną siostrę Portnoya, i liczne wcielenia jego kochanek. A w obsadzie Anna Smołowik, Monika Mariotti, Bartosz Adamczyk i sam reżyser Adam Sajnuk.

Konkurs

Dla naszych Czytelników mamy trzy podwójne zaproszenia na „Kompleks Portnoya” w Teatrze WARSawy grany w piątek, 5 października o godz. 19.00. Aby otrzymać jedno z nich wystarczy wziąć udział w naszym konkursie i odpowiedzieć poprawnie na jedno pytanie.

Pytanie konkursowe:
Kto jest założycielem i dyrektorem Teatru WARSawy?

Odpowiedź należy przesłać mailowo na adres: hubert.rabiega@infor.pl (tytuł maila: konkurs WARSawy).

O wygranej decyduje kolejność wpłynięcia poprawnej odpowiedzi. O wygranym zaproszeniu i sposobie jego odbioru zwycięzców poinformujemy drogą mailową.

Regulamin konkursu dostępny tutaj >>