Odnawiany od maja 2017 r. park Krakowski im. M. Grechuty, jeden z największych i najpopularniejszych w mieście, jest od soboty oficjalnie czynny. W dniu inauguracji tej przestrzeni mieszkańcy uczestniczą w pikniku oraz warsztatach artystycznych.

„Park zmienił swoje oblicze i teraz każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Mamy nowe alejki, oświetlenie, plac zabaw, strefę rekreacyjną i czytelnie. Posadziliśmy kilkadziesiąt nowych drzew i łąkę kwietną” – powiedział Jacek Majchrowski podczas konferencji prasowej poprzedzającej otwarcie parku.

W maju Zarząd Zieleni Miejskiej zakończył remont tego parku. Przeprowadzono kompleksową rewitalizację - począwszy od modernizacji infrastruktury, odnowienia zieleni, wymiany małej architektury, po zmianę oświetlenia na ledowe, odnowienie rzeźb i poprawienie ich ekspozycji. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z nowych podjazdów dla rowerów i wózków oraz z bogatego zaplecza rekreacyjnego.

Park został przystosowany dla mieszkańców w każdym wieku. W pobliżu ul. Szymanowskiego powstał duży plac zabaw, gdzie będzie można pograć w bule, poślizgać się na zjeżdżalni i poturlać z pagórków. Dla dzieci przygotowano także połączone linowym przejściem wieże, ściankę wspinaczkową i strefę małego odkrywcy do wodnych zabaw.

Dla miłośników spokojnego relaksu stworzono gabinet grabowy z czytelnią i biblioteczką do wymiany książek. W parku są również stoły piknikowe, stoły do gry w szachy, bulodrom. Park ma wydzieloną strefę dla palaczy. Uwagę zwraca m.in. odnowiona fontanna i sadzawka pośrodku parku.

W parku posadzono 42 drzewa, m.in. jesiony, jabłonie kwieciste, kasztanowce i lipy oraz ponad 200 tys. krzewów, bylin, traw ozdobnych, roślin cebulowych i kwiatów jednorocznych. Wykonane w parku prace poprawiły jego funkcjonalność dzięki uporządkowaniu układu komunikacyjnego i stworzeniu bogatego zaplecza rekreacyjnego.

Cała inwestycja kosztowała ponad 6 mln zł. Prace remontowe rozpoczęły się w maju 2017 r. Park Krakowski jest wpisany do rejestru zabytków. Położony między al. Mickiewicza, placem Inwalidów i ul. Czarnowiejską jest terenem rekreacyjnym od 1885 r. Został założony przez Stanisława Rehmana na gruntach wydzierżawionych od wojska.