Maciejewski: Oscar dla "Kształtu wody" nie był zaskoczeniem

05.03.2018, 08:50; Aktualizacja: 05.03.2018, 09:14
Zdaniem Maciejewskiego akcenty polityczne w trakcie tegorocznej gali były "niezwykle uładzone". "W zeszłym roku, jeszcze przed akcją #metoo, pamiętam płomienne wypowiedzi dotyczące dojścia do władzy prezydenta Donalda Trumpa. W tym roku więcej było kalkulacji niż naturalnej potrzeby zwierzenia się z czegoś, co boli artystów w Hollywood. Były bardzo nieliczne momenty, jak np. wystąpienie Frances McDormand, które wyrywały się z tej dosyć smętnej i przewidywalnej oprawy" - ocenił.

Zdaniem Maciejewskiego akcenty polityczne w trakcie tegorocznej gali były "niezwykle uładzone". "W zeszłym roku, jeszcze przed akcją #metoo, pamiętam płomienne wypowiedzi dotyczące dojścia do władzy prezydenta Donalda Trumpa. W tym roku więcej było kalkulacji niż naturalnej potrzeby zwierzenia się z czegoś, co boli artystów w Hollywood. Były bardzo nieliczne momenty, jak np. wystąpienie Frances McDormand, które wyrywały się z tej dosyć smętnej i przewidywalnej oprawy" - ocenił.źródło: Bloomberg
autor zdjęcia: FRANK POLICH

Oscar dla "Kształtu wody" nie był zaskoczeniem. To film kompletny, który jest ekwiwalentem bardzo określonego stylu reżyserskiego Guillermo del Toro - powiedział PAP krytyk filmowy Łukasz Maciejewski.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie