Reklama

"Marzenie Nataszy" to kompilacja dwóch monodramów - "Marzenie Nataszy" i "To ja wygrałam" autorstwa rosyjskiej dramatopisarki Jarosławy Pulinowicz. Opowiada historię dwóch rosyjskich nastolatek, które różni niemal wszystko: pochodzenie, status społeczny, zainteresowania i plany na przyszłość. W przedstawieniu występują Agnieszka Skrzypczak i Karol Puciaty.

Zgoda przypomina, że Skrzypczak za ten spektakl została wyróżniona wieloma nagrodami m.in. Złotą Maską za najlepszy debiut aktorski w sezonie 2012/2013, główną nagrodą na Festiwalu Kolyada-Plays w Jekaterynburgu (Rosja), nagrodą dla młodej aktorki na zabrzańskiej "Rzeczywistości Przedstawionej” czy nagrodą im. Nardellego za najlepszy debiut na scenach dramatycznych w sezonie 2012/2013.

"+Marzenie Nataszy+ zjeździło kawał kraju, a nawet świata. Graliśmy na dalekim Uralu, w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki, i w remizie w Piątku. Pokazaliśmy spektakl w 14 polskich miastach i miasteczkach" - mówiła Zgoda.

Jak zapewniła, we wtorek 21 listopada podczas setnego pokazu na widowni zasiądą m.in. reżyser Nikołaj Kolada i Agnieszka Lubomira Piotrowska – tłumaczka literatury rosyjskiej, w tym także dramatów Pulinowicz.

O wydarzeniu poinformowała PAP Anna Zgoda z "Jaracza".