Montreal. Lee Manning, odnoszący sukcesy dyrektor marketingu irlandzkiej filii międzynarodowej korporacji farmaceutycznej, zostaje zastrzelony w trakcie podróży służbowej. Wiadomość o jego śmierci sprawia, że świat jego żony, Sarah Manning, rozpada się na kawałki. Ta inteligentna prawniczka i matka dwójki dzieci po raz kolejny musi zmierzyć się z żałobą – jej pierwszy mąż, podobnie jak Lee zatrudniony w firmie Gumbiner-Fischer, zginął w nieszczęśliwym wypadku zaledwie trzy lata wcześniej.

Po śmierci Lee Sarah zdaje sobie sprawę z tego, jak niewiele wiedziała o życiu swojego męża. Kobieta postanawia znaleźć odpowiedzi na nurtujące ją pytania, nie wiedząc, że już wkrótce jej życie i życie bliskich jej osób znajdzie się w niebezpieczeństwie... Na irlandzki thriller „Acceptable Risk” kanał SundanceTV zaprasza od 16 listopada, w każdy czwartek o 22:00. Kontynuacja w grudniu.

Nic nie zapowiadało nadchodzącej tragedii: ten dzień Sarah (Elaine Cassidy), czterdziestoletnia prawniczka mieszkająca w Dublinie, rozpoczęła od rozmowy telefonicznej z kochającym mężem. Sarah i Lee (Paul Popowich) zamierzali powiedzieć dzieciom kobiety z poprzedniego małżeństwa, że zastanawiają się nad powiększeniem rodziny. Rozpromieniona Sarah odwiedziła później swoje dawne miejsce pracy – korporację Gumbiner-Fischer, w której aktualnie pracował jej mąż – by odrzucić z powodów osobistych niezwykle atrakcyjną ofertę pracy. Tego samego dnia kobieta otrzymała dramatyczną informację: zwłoki jej męża zostały znalezione w Montrealu. Przyczyną zgonu był strzał w tył głowy, oddany z bliskiej odległości przez nieznanego sprawcę.

Kiedy mija pierwszy szok, Sarah zaczyna planowanie pogrzebu. Próbując znaleźć numer kontaktowy do jakiegokolwiek członka rodziny swojego drugiego męża kobieta zdaje sobie sprawę z tego, jak niewiele wie o jego przeszłości. Pytania, jakie zadają jej później policjanci i pracodawcy męża, uświadamiają bohaterce, jak nikłe pojęcie ma również o tej części życia Lee, którą spędził już razem z nią podczas ich trwającego półtora roku małżeństwa. Co jej mąż robił w Montrealu? Dlaczego w sejfie jego hotelowego pokoju został znaleziony pistolet? Czy miał jakichś wrogów? Sarah postanawia za wszelką cenę dowiedzieć się, kim był człowiek, któremu bez reszty ufała. Zagadkę śmierci Manninga desperacko stara się także rozwiązać kanadyjska, irlandzka i amerykańska policja oraz szefowie irlandzkiej filii korporacji Gumbiner-Fischer. Wkrótce okazuje się, że życie rodziny Manningów znajdowało się pod obserwacją – ktoś śledził poczynania zarówno Sarah, jak i jej męża. Kiedy zaś policja informuje bohaterkę, że jej pierwszy mąż zginął nie na skutek nieszczęśliwego wypadku, ale być może został zamordowany, Sarah zupełnie traci grunt pod nogami…

Pierwszy odcinek 6-częściowego irlandzkiego thrillera pozostawia odbiorcę z wieloma pytaniami, wywołanym wielością wątków i przedstawionych postaci. Na pierwszy plan wysuwa się rzecz jasna zagadka dotycząca śmierci męża głównej bohaterki – jednak wydaje się, że stanowi to jedynie fabularny pretekst do przedstawienia postaci Sarah Manning. Wewnętrzna przemiana bohaterki, która przechodzi od roli przygniecionej żalem, zagubionej wdowy do kobiety zdecydowanej na wszystko, byleby poznać prawdę o człowieku, z którym dzieliła życie, stanowi niezwykle ciekawy aspekt serialu. Nie mniej fascynujący wydaje się być obraz olbrzymiej korporacji farmaceutycznej, która, mając na podorędziu wielomiliardowe zasoby, potrafi wpływać na polityków w różnych zakątkach globu. Uwagę widza przyciąga także postać detektyw Emer Byrne (w tej roli doskonała Angeline Ball), której dociekliwość będzie spędzać sen z oczu szefów firmy Gumbiner-Fischer. Wszystko to sprawia, że serial „Acceptable Risk” jest doskonałą propozycją dla widzów spragnionych wymagającej intelektualnie rozrywki.

Na sześcioodcinkowy dramat sensacyjny „Acceptable Risk” kanał SundanceTV zaprasza od 16 listopada, w każdy czwartek o 22:00. Kontynuacja w grudniu.

Więcej informacji na stronie sundancetv.pl oraz na Facebooku >>