Muzeum Historii Polski w stanie surowym najprawdopodobniej będzie już gotowe na 100 - lecie niepodległości i powstanie pierwsza tymczasowa ekspozycja - poinformował w poniedziałek w Radiu RMF FM wicepremier minister kultury Piotr Gliński

"Najprawdopodobniej Muzeum Historii Polski w stanie surowym będzie już gotowe na obchodach 100-lecia Niepodległości Polski i będzie pierwsza ekspozycja taka tymczasowa" - powiedział w Radiu RMF FM wicepremier Gliński

Dopytywany czy obchody 100-lecia niepodległości Polski będą świętowane z "wypasem" Gliński odpowiedział, że "z wypasem nie należy obchodzić, natomiast trzeba obchodzić godnie i na odpowiednim poziomie". Wicepremier zapowiedział, że w listopadzie 2018 r. zostanie otworzone muzeum Marszałka Piłsudskiego.

Minister Gliński był też pytany czy jest za tym, aby zmienić konstytucję. "Jest prawdą, że myśmy od dłuższego czasu mówili, że powinniśmy dążyć do racjonalnej zmiany polskiej konstytucji, bo ona ma 20 lat. To już jest dostateczny okres czasu, żeby ją zmienić, tym bardziej, że ona została przyjęta w surowych warunkach politycznych, bo wtedy dominowała w Polsce +frakcja naszych towarzyszy+" - zaznaczył.

Na pytanie czy referendum konstytucyjne, co proponuje prezydent Andrzej Duda, to dobry pomysł, Gliński podkreślił, "że tak naprawdę trudno powiedzieć". "Myślę, że nie jest to zły pomysł, natomiast zobaczymy jak będę wyglądały uzgodnienia przede wszystkim z macierzystym środowiskiem politycznym pana prezydenta" - podkreślił Gliński.