Lockhart mieszka i tworzy w Stanach Zjednoczonych i w Polsce, współpracując przede wszystkim z małymi społecznościami.
Prezentację "Mały Przegląd" w polskim pawilonie artystka przygotowała razem z grupą nastolatek z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Rudzienku w województwie mazowieckim. Wystawa składa się z filmu, serii fotografii, publikacji i warsztatów edukacyjnych.
Główną inspiracją dla projektu amerykańskiej artystki była twórczość i działalność Janusza Korczaka, o którym mówiono w czasie środowego wernisażu w Wenecji. Przypomniano historię pisma dla dzieci i młodzieży, redagowanego przez Korczaka i wydawanego do 1939 roku jako dodatek do żydowskiego dziennika „Nasz Przegląd".
Na łamach "Małego Przeglądu" ukazywały się teksty pisane przez młodych czytelników.
Inspirując się tą publikacją i realizując korczakowską ideę oddania głosu młodzieży, Lockhart prezentuje nastolatki z ośrodka w Rudzienku, które czytają numery pisma sprzed kilkudziesięciu lat.
Jak wyjaśnili organizatorzy, z 13 roczników pisma i ponad 670 jego edycji nastolatki wybrały 29 numerów uznając, że w szczególny sposób łączą się z ich życiowymi doświadczeniami.
Bohaterki tego filmu odwiedzą w czerwcu wenecką wystawę.
W polskim pawilonie udostępniono wydania pisma, po raz pierwszy przetłumaczone na język angielski. Będą one rozdawane zwiedzającym przez całe Biennale.
Podkreśla się, że istotnym elementem, który zdecydował o wyborze tego projektu do polskiego pawilonu było przywołanie i ukazanie międzynarodowej widowni Biennale postaci Janusza Korczaka oraz jego dorobku pedagogicznego.
Organizatorem polskiego pawilonu na Międzynarodowej Wystawie Sztuki jest Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki. Kuratorką wystawy jest Barbara Piwowarska, a komisarzem pawilonu Hanna Wróblewska.
Tegoroczne Biennale w weneckich ogrodach potrwa do 26 listopada.