SERIAL | Anglia, 1891 r. Spirytystka Vanessa Ives, słynny podróżnik Malcolm Murray, dociekliwy doktor Frankenstein i strzelec wyborowy Ethan Chandler przeszukują brudne zaułki Londynu. Nietypowa grupa usiłuje odnaleźć córkę Murraya, która zaginęła w tajemniczych okolicznościach. Jej ojciec jest przekonany, że za jej zniknięcie odpowiedzialne są nadprzyrodzone moce… Na 1. sezon porywającego, wielokrotnie nagradzanego serialu kanał CBS Europa zaprasza od 5 maja, w każdy piątek od 21:00 (po dwa odcinki). 2. sezon na CBS Europa już w czerwcu.

Wiktoriański Londyn. Piękna, starannie ubrana kobieta o imieniu Vanessa Ives (Eva Green) udaje się na widowisko, w trakcie którego rosły Amerykanin Ethan Chandler (Josh Hartnett) popisuje się swoimi umiejętnościami strzeleckimi. Po zakończeniu popisów kobieta składa Amerykaninowi ofertę: ma jeszcze tego samego wieczoru zjawić się w niebezpiecznej dzielnicy miasta, być uzbrojony i gotowy na dosłownie wszystko. Chandler zgadza się, nie wiedząc, że przyjdzie mu ryzykować życie w walce z hordą wampirów. A wszystko to, by odnaleźć porwaną przez te stwory Minę Harker (Olivia Llewellyn), córkę znanego i poważanego odkrywcy, Malcolma Murraya (Timothy Dalton), który stoi na czele poszukiwań. Bieg wydarzeń sprawi, że bohaterowie jeszcze tej samej nocy poznają Victora Frankensteina (Harry Treadaway), doktora owładniętego pragnieniem pokonania śmierci, a kilka dni później – Doriana Graya, przepięknego mężczyznę skrywającego mroczną tajemnicę…

„Dom grozy” to serial, który stanowi wyjątkowe połączenie horroru, filmu psychologicznego i kostiumowego. Znaczna część wątków i postaci występujących w serialu (Victor Frankenstein, czy Dorian Gray) została zaczerpnięta z XIX-wiecznej literatury angielskiej. Nie jest to nowy chwyt – w podobny sposób została skonstruowana chociażby fabuła filmu „Liga niezwykłych dżentelmenów” z 2003 r. – jednak twórcy „Domu grozy” wykorzystują go na zupełnie innych zasadach poprzez nadanie bohaterom serialu psychologicznej głębi. W większości produkcji z gatunku horroru bohaterowie są czarno-biali, a granica pomiędzy dobrem a złem jest wyraźnie wytyczona. W „Domu grozy” nie spotkamy się z takimi uproszczeniami – i to, w połączeniu z wybitną grą aktorską, dopracowaną scenografią i dynamicznie poprowadzoną akcją sprawia, że serial stanowi produkcję, koło której nie sposób przejść obojętnie.

Według dziennika „The Guardian” „Dom grozy” jest „tak krwawy i tak doskonały, że zbrodnią byłoby go nie oglądać”, zaś „New York Times” stwierdził, że serial „doskonale oddaje ducha czasów, w których radość z dokonywania nowych odkryć występowała w świadomości społecznej tak samo mocno, jak lęk przed nieznanym”.

Serial zdobył wiele nagród, w tym Satellite Award i Critics Choice Television Award. Był też nominowany do Złotego Globu i – dziewięciokrotnie – do nagrody Emmy.

Na 1. sezon serialu „Dom grozy” CBS Europa zaprasza od 5 maja, w każdy piątek od 21:00 (po dwa odcinki). Premiera 2. sezonu na kanale w czerwcu.