Na majówkowe nicnierobienie kanał AMC przygotował dla widzów kilka niespodzianek. Fani kultowego "Robocopa" zobaczą wszystkie trzy filmy (z 1987, 1990 i 1993 roku) z tym cyborgiem-supergliną. Ponadto dla fanów seriali czeka nowa produkcja pt. "Syn", która jest adaptacją nominowanej do nagrody Pulitzera i znajdującej się na liście bestsellerów New York Timesa powieści Philippa Meyera o tym samym tytule. A 4 maja kanał pokaże finałowy odcinek o przygodach Hapa i Leonarda.

SYN
Polska premiera w czwartek 11 maja o godz. 21:00
Kolejne odcinki w każdy czwartek o tej samej porze

„Syn” to adaptacja nominowanej do nagrody Pulitzera i znajdującej się na liście bestsellerów New York Timesa powieści Philippa Meyera o tym samym tytule. Akcja zrealizowanej z ogromnym rozmachem sagi rozgrywa się na przestrzeni 150 lat i śledzi losy trzech pokoleń rodziny McCulloughów. Widzowie poznają historię Eli’a McCullougha (Pierce Brosnan), charyzmatycznego nestora rodu, który jako dziecko został porwany, a następnie wychowany przez członków plemienia Komanczów. Bezlitosne zasady, jakimi przesiąkł dorastając wśród Indian, znajdują odzwierciedlenie w sposobie prowadzenia interesów przez dorosłego już bohatera.

Występują: Pierce Brosnan, Henry Garrett, Carlos Bardem, Zahn McClarnon, Paola Núñez

HAP I LEONARD: MUCHO MOJO
Finałowy odcinek 4 maja o godz. 21:00

Scenariusz do kolejnej odsłony przygód Hapa (James Purefoy) i Leonarda (Michael Kenneth Williams): „Hap i Leonard: Mucho Mojo” powstał w oparciu o „Mucho Mojo” – drugą książkę z serii o dwójce przyjaciół autorstwa Joego Lansdale’a. Biorąc pod uwagę fakt, że mojo oznacza niewytłumaczalną siłę natury, która popycha ludzi do działania w nieoczekiwany sposób, możemy spodziewać się, że Hap i Leonard powrócą z jeszcze większą dawką absurdu i zaskakujących zwrotów akcji. Tym razem bohaterowie zostają uwikłani w historię tajemniczego morderstwa. Opowieść bierze swój początek od szkieletu, zaginionych prochów Trudy, potyczek z dilerem narkotyków z sąsiedztwa i kawałka ciasta świeżo upieczonego przez MeMaw. Kiedy Leonard zostaje aresztowany za morderstwo, którego nie popełnił, Hap i pani adwokat, Florida Grange, muszą oczyścić jego imię.
Występują: James Purefoy, Michael Kenneth Williams, Irma P. Hall

KRAINA BEZPRAWIA
Kontynuacja 2. sezonu w każdy poniedziałek o godz. 21:00
Finałowy odcinek 22 maja o godz. 21:00
Maraton z serialem 29 maja od godz. 21:00


W 2. sezonie „Krainy bezprawia” bohaterowie zostają rozdzieleni – Sunny (Daniel Wu) oraz M.K. (Aramis Knight) przebywają w niewoli w dwóch różnych miejscach. Podczas gdy M.K. nie ustaje w próbach okiełznania swojej mocy, Sunny jest zdeterminowany, by odszukać swoją rodzinę, nawet jeśli miałby ponieść śmierć próbując tego dokonać. W swoich dążeniach Siepacz oraz chłopiec są wspomagani przez tajemniczych sojuszników, których motywacja budzi poważne zastrzeżenia. W tym samym czasie Wdowa (Emily Beecham) stara się umocnić swoją przewagę nad innymi baronami, jednak na polu rozgrywek o władzę pojawia się przerażająca i tajemnicza siła przygotowująca się do zemsty na nich wszystkich. Sojusze zostają zerwane, przyjaciele zdradzeni, a przed końcem sezonu Sunny oraz M.K. zmierzą się z druzgocącymi konsekwencjami swoich czynów, które na zawsze odmienią ich losy.

Występują: Daniel Wu, Orla Brady, Sarah Bolger, Aramis Knight, Emily Beecham

FILMY

ROBOCOP – TRYLOGIA
Spędź majówkę z najsłynniejszym cyborgiem stojącym na straży prawa
ROBOCOP
Poniedziałek, 1 maja o godz. 22:00


Akcja filmu rozgrywa się w niedalekiej przyszłości w opanowanym przez przestępców Detroit. Policjant, który ginie podczas pełnienia swoich obowiązków, zostaje zamieniony w cyborga, a jego celem staje się zwalczanie przestępczości. RoboCopa prześladują jednak wspomnienia z przeszłości. Gdy tylko przypomina sobie wydarzenia ze swojego poprzedniego życia, odkrywa spisek sięgający najważniejszych osób w policyjnej strukturze.

Występują: Peter Weller, Nancy Allen, Ray Wise, Ronny Cox, Robert DoQui, Kurtwood Smith

ROBOCOP II
Wtorek, 2 maja o godz. 22:00

Bez wiedzy RoboCopa korporacja OmniCorp, która powołała go do życia, planuje przejęcie kontroli nad miastem. W osiągnięciu tego celu ma im pomóc stworzenie RoboCopa 2 – nowszą, silniejszą i bardziej bezwzględną wersję cyborga.

Występują: Peter Weller, Belinda Bauer, John Glover, Mario Machado, John Ingle, Leeza Gibbons

ROBOCOP III
Środa, 3 maja o godz. 22:00

Korporacja OmniCorp planuje wysiedlenie ludności ze starych dzielnic w celu stworzenia nowego miasta. Po opuszczeniu szeregów policji, RoboCop Murphy razem z dziecięcym geniuszem komputerowym, uzbrojony w broń najnowszej generacji, pomaga mieszkańcom stanąć w obronie swoich domostw.

Występują: Robert John Burke, Mario Machado, Remy Ryan, Jodi Long, Rip Torn