Kanał dla dzieci Polsat JimJam nadchodzącym miesiącu szczególnie poleca swoim małym widzom Maratony Ćwierkających Historii – w każdą sobotę oraz niedzielę od 10:00 do 13:00. Ponadto w soboty oraz niedziele JimJam pokaże również seanse z bajkami, wśród których będzie można zobaczyć m.in. My Little Pony Historie: Przygoda Rarity, Kredki z Kolorkowa oraz Heidi.

Maratony ćwierkających historii

W każdą sobotę oraz niedzielę
Od 10:00 do 13:00
Bohaterowie bajki, Ćwierkotek, Trelek i Szczebiotka, udowadniają, że dzięki sile wyobraźni niesamowite przygody można przeżywać każdego dnia. Potrafią sprawić, by domek na drzewie zmienił się w lodową górę do zdobycia, średniowieczny zamek, a nawet niezmierzoną przestrzeń kosmiczną! Inspiracją dla nowych przygód są przedmioty, które otaczają bohaterów – np. jesienne liście lub kartonowe pudełka. Nowa sceneria zawsze wiąże się z jakąś misją do wykonania. Często jest ona pełna niebezpieczeństw i wyzwań. Seria jest doskonałym dowodem na to, że dzięki użyciu wyobraźni można świetnie się bawić nawet nie wychodząc z domu.

Czas na bajki

W każdą sobotę i niedzielę o 8:30 i 16:00

My Little Pony Historie: Przygoda Rarity
W sobotę, 1 kwietnia
Święto Tęczy tuż tuż: wszyscy w Ponyville przygotowują się na powitanie pierwszej tęczy sezonu. Tymczasem w magicznym mieście Unicornia mała Rarity musi nauczyć się, jak być tęczową księżniczką i za pomocą różdżki przywołać tęczę. Niestety –
nieostrożny jednorożec przez przypadek teleportuje się daleko poza granice miasta, gdzie spotyka Pinky Pie, Minty, Raibow Dash i inne kucyki. Czy uda im się pomóc Rarity w powrócie do Unicornii na czas?


Kredki z Kolorkowa
W niedzielę, 2 kwietnia oraz w sobotę, 8 kwietnia
Gdy tylko pewien chłopiec zamyka oczy i pogrąża się w świecie marzeń sennych, jego kredki ożywają i przenoszą się do magicznej krainy zwanej Kolorkowem. „Kredki z Kolorkowa” to pełnometrażowa animacja o przygodach nieustraszonej drużyny kredek, która zrobi wszystko, by uchronić swój kolorowy dom przed potworem. Zagraża on nie tylko bajkowemu światu, ale również wyobraźni wszystkich dzieci. Każdy z kredkowych bohaterów posiada wyróżniającą go osobowość – czerwona kredka uwielbia przygody, jest pełna pasji i zaangażowania, czarna często zachowuje powagę i lubi filozoficzne sentencje, a żółta ma problemy z nieśmiałością.

Dex Hamilton
W niedzielę, 9 kwietnia oraz w sobotę, 15 kwietnia
Bohaterem bajki jest dzielny Dex Hamilton, który interesuje się owadami. Zajmuje się nie tylko ich kolekcjonowaniem i badaniem, ale stara się również ochronić przed nimi ludzkość, i na odwrót – próbuje bronić tych stworzonek przed niszczycielskimi zapędami człowieka. Okazuje się jednak, że na odległej planecie powstał nowy gatunek owadów: są to olbrzymie, ponad dwutonowe potwory, które demolują założoną tam przez ludzi kopalnię. Dex rusza na ratunek!

Truskaweczka – miłej podróży
W niedzielę, 16 kwietnia oraz w sobotę, 22 kwietnia
Miodowłosa wybiera się na wspaniałą wycieczkę. Niestety jej plany ulegają zmianie, gdy rani się w nogę i musi leżeć w łóżku. Truskaweczka i jej przyjaciółki pocieszają ją, opowiadając bajki i śpiewając piosenki. Dzięki nim Miodowłosa przekona się, że konieczność pozostania w domu i odpoczynku nie musi być niczym złym – w domu także można się dobrze bawić!

Mały Houdini
W niedzielę, 23 kwietnia oraz w sobotę, 29 kwietnia
Harry ma 12 lat i od dziecka marzy o tym, aby zostać magikiem. Niestety Appleton, małe miasteczko w rejonie Wielkich Jezior, nie jest najlepszym miejscem na realizację takich marzeń. Harry uparcie ćwiczy w stodole, ale zdaje sobie sprawę, jak trudno będzie osiągnąć zamierzony cel. Burmistrz Nowego Jorku organizuje wielkie zawody, ale żeby w nich wystąpić, trzeba być zarejestrowanym jako iluzjonista. Na szczęście, z pomocą przychodzi Harry’emu ojciec, który również jest magikiem.

Heidi
W niedzielę 30 kwietnia
Heidi to animowany film będący adaptacją XIX-wiecznej, szwajcarskiej powieści dla dzieci o tym samym tytule. Tytułowa bohaterka to dziewczynka, która niedawno została sierotą. Przeprowadza się do domu swojego dziadka, który mieszka w małej alpejskiej wiosce. Dziewczynka odnajduje tam spokój i szczęście, ciotka postanawia jednak zabrać ją do dużego miasta, by zamieszkała u pewnej bogatej rodziny. Czy Heidi odnajdzie się w nowej sytuacji?