statystyki

Kazik: W moje życie PiS nie ingeruje bardziej niż ingerowała PO [WYWIAD]

autor: Robert Mazurek12.01.2018, 07:03; Aktualizacja: 12.01.2018, 09:40
Kazik Staszewski muzyk, lider zespołu Kult. Nagrywa także solo, a ostatnio również z Kwartetem ProForma

Kazik Staszewski muzyk, lider zespołu Kult. Nagrywa także solo, a ostatnio również z Kwartetem ProFormaźródło: PAP Archiwum
autor zdjęcia: Grzegorz Michałowski

Przynależność do wspólnego gniazda kosztuje, płacisz podatki, które ustalają przywódcy. Ale podział obowiązków oznacza, że ja w tym gnieździe zajmuję się kulturą, a kto inny obroną, więc nie muszę ani zamiatać ulic, ani kandydować do Sejmu

Siedzisz cicho.

Jak to, wydałem trzy płyty.

Ale o Polskę się nie martwisz.

Czasem się martwię.

„Kazik siedzi cicho, choć za czasów niezagrożonej wolności grzmiał jak z ambony” – to głos Tymona Tymańskiego.

Ale ja nie czuję, żeby moja wolność była zagrożona, żeby zagrożona była demokracja, podstawowe swobody, więc dlaczego miałbym się angażować?

Nie przekonują cię ci wszyscy, którzy wzywają do pójścia na demonstracje, protesty?

Ale przecież ta narracja jest zawsze ta sama, tyko autorzy zamienili się miejscami. Dam ci przykład: tuż przed zwycięstwem PiS w wyborach udzieliłem bardzo długiego wywiadu „Gazecie Wyborczej”, rozmawiał ze mną Wojciech Czuchnowski z kimś jeszcze...

Nie pamiętam go.

Bo się nigdy nie ukazał. Zupełnie nie wiem dlaczego.

Może złe rzeczy mówiłeś, nie przestrzegałeś przed PiS?


Pozostało jeszcze 91% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny

Reklama

Komentarze (11)

  • Brawo Kazik (2018-01-12 15:54) Zgłoś naruszenie 3514

    Klasa sama w sobie.

    Odpowiedz
  • brawo(2018-01-12 23:00) Zgłoś naruszenie 3214

    Brawo Kazik, wróciłeś mi wiarę w ludzi kultury, tzn., że wszyscy jeszcze nie sfiksowali i są tam jeszcze ludzie normalni.

    Odpowiedz
  • Kamil(2018-01-12 14:27) Zgłoś naruszenie 2323

    Kazik, po co nam wolność? Mamy przecież telewizję!

    Odpowiedz
  • hanys(2018-01-12 20:06) Zgłoś naruszenie 2214

    Wolnośc po co nam wolnośc mamy przecież telewizję.... Maszerujmy ramię w ramię Ku słońcu świata nowego Budujemy nowy most Imienia przewodniczącego Czy słyszysz, czy słyszysz Co tu dzieje się od 2 lat...

    Odpowiedz
  • Mirko(2018-01-12 18:40) Zgłoś naruszenie 1821

    "Moje" i "ja"-tyle go obchodzi.Żenada,po prostu- ż e n a d a.

    Odpowiedz
  • Bolesław Śmiały(2018-01-13 08:29) Zgłoś naruszenie 1517

    Właściwie to nie pozostaje nic innego jak zacytować jego własne słowa: "Wszyscy artyści to..."

    Odpowiedz
  • otototo(2018-01-12 09:21) Zgłoś naruszenie 1414

    Kultura i sport nie powinny by w ogóle finansowane z pieniędzy publicznych

    Odpowiedz
  • m(2018-01-14 06:44) Zgłoś naruszenie 126

    Czego wy od niego chcecie. Facet ma 57 lat i czas buntu za sobą. Dorobił się, i kasy i wnuków, i na barykady nie pójdzie. Znajdźcie sobie nowych liderów. Kazik już śpi, a za kilka lat,nawet się nie obudzi. Nie jego wina, taka jest biologia. Wiem, bo dorastałem razem z nim, na jego piosenkach.

    Odpowiedz
  • Bolek(2018-01-14 13:25) Zgłoś naruszenie 119

    Kazik ma rację. Wystarczy nie oglądać żadnej telewizji i samemu wyrobić sobie własne zdanie. Dla mnie też za czasów PIS nic się nie pogorszyło.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz