Wiedeń, przed północą. Muzykolog, Franz Ritter, po raz kolejny sięga po opium. Jest chory, ciężko chory i chce uciec przed bólem. Narkotyk pobudza jego wyobraźnię i podczas tej kolejnej nocy spędzonej samotnie Franz majaczy o niespełnionej miłości – Sarze. Niedawno otrzymał od niej list, dający nadzieję na podjęcie romansu, który połączył ich na jedną noc dawno temu, w Teheranie...

Sara jest uznanym naukowcem, orientalistką zafascynowaną obrazem Wschodu w relacjach podróżników z Europy oraz jego ciemną stroną, czarną magią. We wspomnieniach i obsesyjnych wizjach Franza te orientalne wątki – sam również kocha tę kulturę – wtapiają się w miłosne reminiscencje. Zdaniem recenzentów ta erudycyjna i pełna melancholii powieść jest najlepszą odtrutką na obraz Wschodu, budowany przez współczesne wydarzenia.

Mathias Énard Busola, Wyd. Literackie 2017

Mathias Énard Busola, Wyd. Literackie 2017

źródło: Materiały Prasowe

Konkurs

Dla naszych Czytelników mamy trzy egzemplarze tej powieści.

Aby otrzymać jeden z nich wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Jakie dwa orientalne języki studiował Mathias Énard w paryskim Institut national des Langues et Civilisations orientales?

Odpowiedzi należy przesyłać na adres: hubert.rabiega@infor.pl wraz z adresem poczty tradycyjnej, na który wyślemy książkę. Wygrywają trzy pierwsze osoby, które nadeślą prawidłową odpowiedź.

Zachęcamy do udziału!