statystyki

Głębsze spojrzenie na rządy PiS. „Rok dobrej zmiany” Sutowskiego

23.06.2017, 07:11; Aktualizacja: 23.06.2017, 09:39
Jednego wniosku z „Roku dobrej zmiany” wyciągnąć się nie da. Bo to – i całe szczęście – nie jest książka, z którą pod pachą można się udać na barykady wojny PiS z anty-PiS. Trzeba tu raczej mówić o pogłębionej analizie.

Jednego wniosku z „Roku dobrej zmiany” wyciągnąć się nie da. Bo to – i całe szczęście – nie jest książka, z którą pod pachą można się udać na barykady wojny PiS z anty-PiS. Trzeba tu raczej mówić o pogłębionej analizie.źródło: PAP
autor zdjęcia: Bartłomiej Zborowski


W polskiej publicystyce mamy palącą potrzebę rozmowy. Ale nie o byle czym, tylko rozmowy pobudzającej do myślenia. Takiej, której nie kończymy po kilku chwilach w poczuciu rosnącego znużenia. Tom wywiadów Michała Sutowskiego przynajmniej częściowo wychodzi naprzeciw tej niezaspokojonej tęsknocie.

„Rok dobrej zmiany” to prawie 20 długich rozmów o Polsce i o świecie. Najwięcej jest w nich polityki, sporo ekonomii. Zwłaszcza tej politycznej. Do tego geopolityka, sprawy obyczajowe i historia najnowsza. Wszystkie zostały przeprowadzone w kilka lub kilkanaście miesięcy po polskich wyborach 2015 r. i przejęciu pełni władzy przez PiS. Każda próbuje się więc na gorąco zmierzyć z dorobkiem tzw. dobrej zmiany.

Michał Sutowski, od lat jedna z szarych eminencji środowiska „Krytyki Politycznej”, wywiady robi dobre. Nie stara się rozmówcy zdominować, ale też umie trzymać go w ryzach. Zazwyczaj jest do swoich wywiadów bardzo dobrze przygotowany. Oznacza to, że jak rozmawia z Antonim Dudkiem o książce Jarosława Kaczyńskiego „Porozumienie przeciw monowładzy”, to tę książkę dokładnie przeczytał. A do tego ma na świeżo przeczytane również najważniejsze książki Dudka. Nie skłamię pewnie, jeśli powiem, że skrupulatność i oczytanie to ważna cecha wyróżniająca Sutowskiego na tle innych publicystów.


Pozostało jeszcze 58% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie