Wtorkowy koncert jest częścią trasy koncertowej "Not In This Lifetime Tour", w którą zespół wyruszył w końcu maja.

Występ Guns N' Roses rozpocznie się na Stadionie Energa Gdańsk o godz. 20:45 i ma potrwać do godz. 23:00. Koncert amerykańskiej gwiazdy poprzedzą występy Dody z zespołem Virgin oraz formacji Killing Joke.

„Z dostępnych nam informacji wynika, że na trybunach i na płycie stadionu będzie komplet widzów” - powiedziała PAP Karolina Janik, rzecznik prasowa Stadion Energa Gdańsk. Przypomniała, że na trybunach stadionu jest ponad 41 tys. miejsc, ale z użytkowania wyłączono strefy znajdujące się za sceną. „Sądzę, że koncert obejrzy ponad 40 tysięcy osób” – wyjaśniła.

Guns N' Roses - November Rain

Dodała, że gospodarze stadionu, przy okazji wtorkowego koncertu, zdecydowali się na eksperyment. „Po koncercie nie wymienimy murawy. Będzie to test murawy hybrydowej, która pokrywa płytę stadionu” – wyjaśniła.

Z myślą o uczestnikach koncertu przygotowano dodatkowe tymczasowe parkingi w okolicach stadionu. Ci, którzy zdecydują się dotrzeć na występ komunikacją miejską, będą mieli do dyspozycji specjalne bezpłatne pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej, kursujące na trasie z Gdańska Głównego do przystanku Gdańsk Stadion Expo. W pobliże stadionu można też będzie dojechać m.in. autobusami linii 158 i tramwajami linii nr 7, które tego wieczora kursować będą częściej. Podróżnych powracających z koncertu mają rozwozić po mieście głównie pociągi SKM oraz autobusy.

Trasa koncertowa "Not In This Lifetime Tour" grupy Guns N' Roses rozpoczęła się 27 maja w Dublinie w Irlandii i obejmuje dalszych 18 koncertów na terenie Wielkiej Brytanii i Europy; następnie muzycy planują 16 występów w Ameryce Północnej. Amerykańska część trasy rozpocznie się 30 lipca w U.S. Bank Stadium w Minneapolis.

Zespół Guns N' Roses powstał w 1985 roku w Los Angeles. Ich debiutancki album "Apetite For Destruction" stał się najlepiej sprzedającym się amerykańskim debiutem w historii z 30 milionami sprzedanych płyt na całym świecie. Grupa ma na koncie sześć studyjnych płyt. Jej największe przeboje to m.in. "Welcome To The Jungle", "Sweet Child O' Mine", "You Could Be Mine", "Patience" i "November Rain".

Guns N' Roses występował w Polsce dwukrotnie: w 2006 r. w Warszawie oraz 2012 r. w Rybniku.