TEATR | Zima 1925 roku w Moskwie. Świat kończącego się okresu NEP (Nowej Ekonomicznej Polityki) w państwie radzieckim, w dobie nadchodzącego stalinizmu, widziany oczami bezdomnego psa. Profesor Preobrażeński, luminarz nauki radzieckiej i europejskiej, prowadzi eksperymenty naukowe w poszukiwaniu sposobów odmładzania ludzkiego organizmu.
ikona lupy />
Plakat spektaklu "Psie serce", projekt: Wojciech Freudenreich / Media

To zdarzenie rodem z science fiction, staje się dla autora pretekstem do niezwykle przenikliwej, gorzkiej diagnozy świata stworzonego przez rewolucyjną ideologię, napisanej ze specyficznym poczuciem humoru i w formie ocierającej się o groteskę. Wielowarstwowość utworu skłania do stawiania sobie pytań uniwersalnych o wartości i o porządek świata, szczególnie aktualnych, gdy „…świat wypadł z formy…”

W. Szekspir – „Hamlet”

Michał Bułhakow "Psie Serce" (Собачье сердце)
przekład: Irena Lewandowska
adaptacja i reżyseria: Maciej Englert
scenografia: Marcin Stajewski
kostiumy: Anna Englert
muzyka: Robert Satanowski.
premiera 14 października, g.19.00 | scena główna
W rolach głównych:
Borys Szyc, Krzysztof WakulińskiGraja również: Joanna Jeżewska, Monika Pikuła, Ewa Porębska, Kinga Tabor, Monika Węgiel, Barbara Wypych, Piotr Bajor, Leon Charewicz, Mikołaj Chroboczek, Dariusz Dobkowski, Piotr Garlicki, Remigiusz Jankowski, Jan Marczewski, Szymon Mysłakowski, Sławomir Orzechowski, Jan Pęczek,
Szymon Roszak, Sebastian Świerszcz, Rafał Zawierucha