W najbliższym czasie bohaterami musicalowych mini-koncertów online będą aktorzy Teatru Syrena Katarzyna Walczak, Marcin Wortmann, Weronika Bochat-Piotrowska, Anna Terpiłowska i Przemysław Glapiński - poinformowała we wtorek PAP specjalistka ds. mediów teatru Jagoda Lenarcińska.

Jak wyjaśniła Lenarcińska, obchodzący w tym roku swoje 75-lecie Teatr Syrena rozpoczyna cykl internetowych mini-koncertów w wykonaniu swoich musicalowych aktorów. "Na godzinne spotkania złożą się numery, które zawsze chcieli zaprezentować widowni, ale nie zawsze mieli do tego okazję. Będą to ich lubione przeboje, znane i mniej znane, perełki wyszperane w przepastnych zbiorach nutowych kolekcjonowanych przez każdego aktora musicalowego" - napisała.

Zaznaczyła, że dwa razy w miesiącu "bohaterami musicalowych spotkań będą Katarzyna Walczak, Marcin Wortmann, Weronika Bochat-Piotrowska, Anna Terpiłowska i Przemysław Glapiński". "Wszystkich ich widzowie Syreny doskonale znają z musicali tej sceny" - dodała.

Mini-koncerty jako kierownik muzyczny przygotuje Tomasz Filipczak, a poprowadzi je dyrektor artystyczny Teatru Syrena Jacek Mikołajczyk.

15 maja o godz. 19 odbędzie się premiera online mini-koncertu pt. "Czarująca" w wykonaniu Katarzyny Walczak, znanej m.in. z kreacji Diany w spektaklu "next to normal" i roli Alice w "Rodzinie Addamsów". Kierownictwo muzyczne i akompaniament - Tomasz Filipczak.

Kolejne mini-koncerty z przebojami Teatru Syrena zaprezentują: Marcin Wortmann (29 maja), Weronika Bochat-Piotrowska (16 czerwca), Anna Terpiłowska (26 czerwca) i Przemysław Glapiński (5 lipca).

Koncerty swoje premiery będą miały na kanale YouTube stołecznego Teatru Syrena.