Po sukcesach koncertowych w Europie, Pink Freud rusza w listopadzie w swoją drugą trasę po Japonii. Zespół dowodzony przez Wojtka Mazolewskiego wystąpi na czterech koncertach.

Gdański zespół jeździ po świecie promując swój ostatni krążek "Horse & Power" (2012). Po sukcesach tras europejskich - m.in. koncertach w Paryżu i na festiwalu Sziget na Węgrzech, gdzie grupa uplasowała się na drugiej pozycji w kategorii najlepszych koncertów w sezonie, teraz grupa wyrusza na podbój rynku azjatyckiego.

2 listopada Wojtek Mazolewski i jego zespół zagrają w Tokio. Następnie w Nagoi, Osace i zakończą występy w Japonii ponownym koncertem w stolicy.

Założona przez gdańskiego basistę Wojtka Mazolewskiego, formacja stała się jednym z najpopularniejszych zespołów jazzowych w Polsce. Kojarzony najsilniej z trójmiejską sceną yassową, zespół zadebiutował w 2001 roku płytą "Zawijasy". Szeroką popularność przyniosły mu kolejne krążki: "Sorry Music Polska" (2003) i "Monster of Jazz" (2010). Sam Mazolewski zyskał popularność także jako lider Wojtek Mazolewski Quintet, którego płyta "Smells Like Tape Spirit", uznana została za jedną z najważniejszych premier roku 2011.

Pierwszą trasę koncertową po Japonii zespół odbył w 2011 roku. Wystąpił wówczas w Tokio oraz na festiwalu Bokura no Bungaku, nieopodal miejscowości Yamagata.