Brytyjski wokalista Joe Cocker zawita ponownie do Polski. Artysta zaśpiewa w warszawskiej Sali Kongresowej 28 maja 2013 roku. Jego koncert odbędzie się w ramach promocji najnowszego albumu "Fire It Up".

Joe Cocker powróci na scenę Sali Kongresowej w Warszawie w ramach trasy promocyjnej swojej najnowszej płyty "Fire It Up", której premiera odbędzie 12 listopada. Artysta obiecuje zaprezentować publiczności nie tylko materiał z najnowszego albumu, ale także największe przeboje ze swego repertuaru takie, jak "You Are So Beautiful", "Summer In The City" i "Sweet Little Woman".

Swój 22. album studyjny "Fire It Up" Joe Cocker nagrywał w towarzystwie producenta Matta Sterlica, nadwornego producenta zespołu Matchbox Twenty, współpracującego także z Carlosem Santaną. Najnowsze wydawnictwo Cockera to klasyczne soulowe brzmienia, zmysłowe ballady i energiczne rockowe akordy. Artysta jednak przekonuje, że nową płytę łączy z jego wcześniejszymi dokonaniami jedynie ten sam, charakterystyczny wokal.

"Nagrywanie płyty przypomina trochę malowanie obrazów. Nie mogą wyglądać jak swoje kopie" - mówi artysta.

Weterana sceny wsparły w studiu gwiazdy współczesnej sceny soul i country: Brytyjka Joss Stone oraz Amerykanin Keith Urban. Do rozgłośni radiowych już trafił tytułowy utwór z płyty.

Bilety na warszawski koncert Joe Cockera dostępne są od 24 października.

Joe Cocker urodził się 20 maja 1944 r. w angielskim mieście Sheffield. Od najmłodszych lat występował z różnymi zespołami aż w końcu zdecydował się założyć swój własny - The Grease Band. Z zespołem artysta nagrał w 1969 r. pierwszą płytę pt. "With A Little Help From My Friends". Sukces albumu Cocker przypieczętował występem na słynnym festiwalu Woodstock. Od tamtej pory muzyk należy do czołówki brytyjskiej sceny muzycznej. Jego dokonania nagradzano statuetkami Grammy, Złotego Globu i Oscara. Joe Cocker jest również kawalerem Orderu Imperium Brytyjskiego.