Jedna z największych sensacji muzycznych ostatnich miesięcy, amerykańska wokalistka Lana Del Rey przyjedzie do Polski na jeden biletowany koncert w czerwcu 2013 r. Gwiazda wystąpi na warszawskim Torwarze.

Lana Del Rey szturmem zdobyła pierwsze miejsca list przebojów płytowych, wydanym na początku tego roku albumem "Born To Die". Popyt na Del Rey na żywo pojawił się błyskawicznie, jednak mocno skrytykowany występ artystki w programie "Saturday Night Live" pogrzebał jej plany koncertowe. Sama zainteresowana przyznała wówczas, że występy na żywo nie są jej ulubioną formą twórczego spędzania czasu. Nad brakiem obycia ze sceną i nieumiejętnością odnalezienia się pośród świateł estrady i publiczności Del Rey pracowała przez kilka miesięcy pod okiem specjalistów z branży. Wraz z wydaniem reedycji debiutanckiej płyty (nazwanej "Paradise Edition"), Lana Del Rey rusza w europejskie tournee, które swoim zasięgiem obejmie również Polskę.

Występ autorki przeboju "Ride" na warszawskim Torwarze 2 czerwca 2013 r. nie będzie jej pierwszą wizytą w Polsce. We wrześniu tego roku Lana Del Rey zaśpiewała dwie piosenki podczas zamkniętej, transmitowanej przez TVP1 gali "Polacy z werwą". Po występie polski oddział wytwórni Universal wręczył piosenkarce podwójną platynową płytę za album "Born To Die".

Trasa koncertowa Lany Del Rey zawita również do Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Hiszpanii, Niemiec, Holandii i Włoch.