Gwiazdami tegorocznej edycji OFF Festivalu w Katowicach będą m.in. zespoły My Bloody Valentine oraz Godspeed You! Black Emperor - poinformował PAP Life twórca i szef imprezy Artur Rojek. Festiwal odbędzie się w Katowicach w dniach od 2 do 4 sierpnia.

Jak powiedział Rojek, w tym roku na katowickich scenach pojawią się także zespoły, które przyciągną fanów muzyki alternatywnej takie jak m.in. Deerhunter, Patrick Wolf, The Walkmen.

"Będziemy też mieli kilku artystów polskich, w tym między innymi zespół +Skapel+ oraz +Super Girl & Romantic Boys+" - poinformował Rojek. Dodał, że nadal prowadzone są rozmowy z innym artystami.

Organizowany przez Artura Rojka OFF Festival jest znany i doceniany. W 2011 roku otrzymał nagrodę European Music Award dla najlepszego Festiwalu Średniej Wielkości. Rok później został doceniony przez anglojęzyczny serwis muzyczny Pitchfork, który opracował listę 20. najlepszych festiwali muzycznych 2012 roku. OFF Festival znalazł się wśród nich. Serwis Pitchfork docenił polski festiwal m.in. za jego program.

Podczas ubiegłorocznej edycji imprezy wystąpili m.in. Iggy and The Stooges, Swans, Battles, Metronomy, DOOM, Matthew Herbert, Henry Rollins, Kim Gordon & Ikue Mori oraz Thurston Moore.

Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 2006 roku w Mysłowicach. Od 2010 roku impreza odbywa się w Katowicach. Twórcą i dyrektorem festiwalu jest były wokalista zespołu Myslovitz - Artur Rojek.