Newsted gra równo, ciężko, do przodu, jak w najlepszych czasach thrashu. Dla wiernych fanów to zabrzmi jak herezja, ale „Heavy Metal Music” jest lepsze niż ostatnie osiągnięcia Metalliki („Lulu”) czy Megadeth („Super Collider”).

Jason Newsted, były basista Metalliki, lubi szybko działać. Nowy projekt – nazwany po prostu Newsted – założył w październiku ubiegłego roku, w styczniu wydał debiutancką epkę, a niespełna dwa tygodnie temu ukazał się pełnometrażowy debiut „Heavy Metal Music”. I tytuł płyty właściwie tłumaczy wszystko: nie tylko gatunkową klasyfikację, ale także zamierzoną prostotę płyty.

Newsted gra równo, ciężko, do przodu, jak w najlepszych czasach thrashu. Dla wiernych fanów to zabrzmi jak herezja, ale „Heavy Metal Music” jest lepsze niż ostatnie osiągnięcia Metalliki („Lulu”) czy Megadeth („Super Collider”). A Jason Newsted udowodnił, że jest nie tylko świetnym basistą, lecz także sprawnym wokalistą, a przede wszystkim charyzmatycznym liderem. Na pewno warto czekać na ciąg dalszy – jeśli Newsted utrzyma takie tempo, to pewnie kolejna płyta ukaże się za rok.

Newsted | Heavy Metal Music | Chophouse Records | Recenzja: Jakub Demiańczuk | Ocena: 4 / 6