"#7885 (Electropunk to Technopop 1978 - 1985)" to tytuł wyjątkowej kompilacji Cabaret Voltaire, która ukaże się 23 czerwca 2014. Album będzie łączyć dwa odrębne okresy Cabaret Voltaire - 1978-81 i 1983-85 – po raz pierwszy na jednym wydawnictwie.

Na płycie znajdą się takie piosenki jak „Nag Nag Nag”, „Do The Mussolini (Headkick)”, „Sensoria”, „Landslide”, „I Want You” czy „Just Fascination”. Wyboru utworów do kompilacji dokonał Richard H Kirk, który wyjaśnia: „Zdecydowałem się zebrać najbardziej zwięzłe elementy twórczości Cabaret Voltaire, stąd wybór wersji, które ukazywały się wcześniej na singlach i krótszych wersji albumowych”.

Kompilacja to podróż do lat 1978-81, kiedy w składzie znajdowali się Richard H Kirk, Stephen Mallinder i Chris Watson. Cabaret Voltaire nagrywali wtedy głównie w Western Works Studios w Sheffield i wydawali płyty nakładem Rough Trade.

Drugi okres to lata 1983-85 pod odejściu Watsonsa, kiedy Kirk i Mallinder wydawali w wytwórni Some Bizzare/Virgin Records. Kirk zwraca uwagę, że „To był czas kiedy robiliśmy swoje, ale na innych polach, chcieliśmy przesuwać granicę muzyki elektronicznej, chcieliśmy żeby nasza muzyka znalazła się w miejscach, w których nie powinna być. Nie chcieliśmy powtarzać tego co robiliśmy już wcześniej.”

Cabaret Voltaire powstał w 1973 i wraz z Human League, Throbbing Gristle, Fad Gadget i The Normal, znajdował się w czołówce brytyjskiego ruchu muzyki elektronicznej końca lat 70-tych. Wyprzedzali swój czas, a ich miks muzyki dance, techno, dub, house i eksperymentalnej, sprawił, że stali się najbardziej wpływowym zespołem ostatniego 40-lecia.

Wydawnictwo „#7885 (Electro Punk to Techno Pop 1978 – 1985)” ukaże się 23 czerwca w formatach CD oraz LP + CD.

Tracklista:

Do The Mussolini (Headkick)
The Set UP
Nag Nag Nag
On Every Other Street
Silent Command
Kneel To The Boss
Seconds Too Late
Landslide
Breathe Deep
Just Fascination (7” Version)
Crackdown (Radio Edit 83)
The Dream Ticket (7” Version)
Sensoria (7” Version)
James Brown (7” Version)
Kino (7” Version)
Big Funk (7” Version)
I Want You (7” Version)
Warm