Sam Smith i Beck zdobyli w tym roku najważniejsze statuetki Grammy. Powody do radości ma także Beyonce. W Los Angeles wręczono nagrody amerykańskiego przemysłu muzycznego.

Sam Smith był królem tegorocznej ceremonii Grammy. Brytyjski piosenkarz zdobył aż 4 statuetki: za piosenkę roku i nagranie roku za utwór "Stay with Me", najlepszego nowego artysty i za najlepszy popowy album roku.

Odbierając nagrody, Sam Smith nie krył, że miniony rok był świetny w jego karierze. Prestiżowe Grammy za album roku otrzymał Beck za płytę "Morning Phase". Temu samemu piosenkarzowi przypadała także nagroda za najlepszy album rockowy.

Podczas tegorocznej ceremonii Grammy do historii przeszła Beyonce, która zdobyła trzy statuetki za najlepszy album R&B oraz za utwór "Drunk in Love" i jego wykonanie. W ten sposób, amerykańska piosenkarka wyprzedziła słynną Arethę Franklin i jest obecnie na drugim miejscu pod względem liczby zdobytych Grammy za Alison Krauss.

Ceremonia Grammy była też wieczorem niezwykłych występów. Do najciekawszych należał duet Lady Gagi z Tonym Bennettem oraz występ Rihanny, Kayne Westa i Paula McCartneya.