Reklama

Urbaniak Live in Concert - „Funkin’ for Don Blackman” to wyjątkowy koncert, który odbył się w ramach VI odsłony BMW Jazz Club. Podczas dwugodzinnego koncertu w Teatrze Wielkim, publiczność oprócz jazzu mogła usłyszeć utwory z repertuaru muzyki pop, rocka oraz funku. Niedostępny wcześniej zapis tego koncertu sprzedaje bezpośrednio wytwórnia UBX records (na dwa sposoby: jako plik do pobrania lub karta dCard).

16 października 2011 na scenie spotkali się muzycy najwyższej klasy nowojorskiej sceny muzycznej. W zespole, w którym pierwsze skrzypce - także dosłownie - grał Michał Urbaniak, znaleźli się również: perkusista Troy Miller, pianista Don Blackman, basista Otto Williams i gitarzysta Femi Temowo. Na trąbce zagrał Tom Browne, znany z przeboju Funkin’ for Jamaica (1 miejsce na liście R&B Billboard w 1980 r.).

Oprócz kompozycji z dorobku Urbaniaka, muzycy zagrali covery m.in. Nirvany czy Michaela Jacksona w jazzowych, absolutnie nie do ponownego zagrania, aranżacjach.
Urbaniak Live in Concert to eksplozja pozytywnej energii, artystycznej otwartości, przenikania się kultur oraz różnych motywów muzycznych.