Okładka albumu "Woman Classics" / Media

Kolejna odsłona serii Classics poświęcona jest w całości kobietom. Artystkom, kompozytorkom, wokalistkom, które wraz ze swoją wrażliwością i sposobem rozumienia dźwięków, wniosły zupełnie nową jakość do muzyki. Różnica płci nie determinuje talentu, ale pozwala spojrzeć z innej perspektywy na te same zjawiska i emocje. Dlatego też, łatwiej nawiązać duchową więź i porozumienie ze słuchaczem. Te piosenki opowiadają historie, które dotyczą każdego, bez względu na płeć, wiek, czy miejsce zamieszkania.

Kobietom bardziej do twarzy ze wzruszeniem, miłością i wszystkim co można o niej opowiedzieć. „Woman Classics” to bogaty zbiór piosenek będących zgodnie z tytułem serii klasyką piosenek kobiecych jak i muzyki rozrywkowej w ogóle.

Na trzech płytach znajdujemy takie ponadczasowe przeboje jak „Typical Male” Tiny Turner, „Luka” Suzanne Vega, „Twist In My Sobriety” Tanity Tikaram, „Beautiful” Christiny Aguilery, „Look of Love” Diany Krall, „Can't Get You Out Of My Head” Kylie Minogue, “Miss You Like Crazy” Natalie Cole, “Smile” Lilly Allen, „Cruising For Bruising” Basi Trzetrzelewskiej czy „Strong Enough” Cher.

Wybór kompozycji, których wspólnym mianownikiem jest kobieta, to także niezwykle interesujący przekrój, różnych stylów i gatunków. Na „Woman Classics” znajdziemy obok piosenek utrzymanych w stylistyce pop, także utwory spod znaku folk, country, jazz a nawet nieco mocniejszych brzmień, jak w wypadku zespołu Lacuna Coil. Warto zwrócić też uwagę, że na potrójnym albumie wydawnictwa MTJ, znajdujemy największe przeboje z ostatnich pięciu dekad, począwszy od lat sześćdziesiątych, aż do dziś.