MUZYKA | W samym środku sezonu urlopowego niemal każde muzyczne gusta mogą liczyć na coś ciekawego. Oto kilka propozycji ciekawych sierpniowych festiwali i koncertów.
OFF Festival Katowice (4-6 sierpnia)

Na scenie OFF'a zobaczymy HEXA, Raphaela Rogińskiego, Mirt+Ter, Mapę, New People, Ralpha Kamińskiego, Bluszcz i Wilcze Jagody.

Podczas katowickiego festiwalu wystąpią także PJ Harvey, Feist, Jessy Lanza, Moor Mother, Siksa, Silver apples, Swans, Carla Bozulich, Talib Kweli, Shellac, Beak, Anna Von Haussvolff, The Black Madonna, Wolves In The Throne Room, Daniel Johnston, Preoccupations, Kwadrofonik & Artur Rojek i PRO8L3M, Łoskot, The Men, Mitch&Mitch, Ryley Walker, C Duncan, Kornél Kovács, Idles, Lor, Bastard Disco, This Is Not This Heat, Frele, Phurpa, Janka Nabay & The Bubu Gang, Żywizna, Richard Dawson, Noura Mint Seymali.

AudioLake Festival 8 (5 sierpnia)
Jezioro Nyskie, Piłsudskiego 40, Nysa

Audiolake Festival to impreza z muzyką klubową która z roku na rok bije rekordy frekwencji .Przez siedem ostatnich lat festival pokazał, że kroczy pewnie obraną ścieżką ,która jest dość oryginalna. Zaowocowało to powiększającą się co rocznie ekipą festiwalowiczów .Na przestrzeni siedmiu ostatnich lat festiwal odwiedziło ponad 50 tys uczestników z Polski i Europy. Ubiegłoroczna siódma edycja odbyła się po raz pierwszy nad Jeziorem Nyskim w Nysie, wcześniej impreza odbywała się w Radkowie.

90’ Festival (12 sierpnia)

To niepowtarzalna muzyczna podróż, obudzenie wspomnień z tamtych lat i zabawa dla wszystkich pokoleń. Gospodarzem tegorocznej edycji będzie legendarny Toni Cottura, a na scenie wystąpią: Scooter, Fun Factory, Real McCoy, Maxx, Jam & Plavka (from Jam & Spoon), Alex „U96” Christensen, Dj Quicksilver.

Ostróda Reggae Festival 2017 (10-13 sierpnia)

Zagrają Vavamuffin, Ragana i Paprika Korps. Na festiwalowej scenie wystąpią także Shaggy, New Kingston, The Skints, Kingfisha, Dreadzone, Kingston, Bakshish, Big Youth, Tabu, Grubson, Steel Pulse, Nucleus Roots, The Rootsman i Riddim Bandits z projektem 'Tribute to Bo Marley'.

Ostróda Reggae Festival to czołowe polskie święto muzyki wywodzącej się z Jamajki, które odbędzie się już po raz 17.! Ostróda z sukcesem udowadnia uniwersalizm treści niesionych przez reggae. Festiwal zyskał globalną markę, cenioną przez fanów i artystów w wielu miejscach świata i gromadzi międzynarodową publiczność – młodzież oraz całe rodziny z dziećmi.

Regałowisko - Bielawa Reggae Festival 2017 (18-19 sierpnia)
OWW Sudety, Bielawa

Festiwal, podobnie jak w poprzednich latach, odbędzie się w przedostatni weekend sierpnia i będzie trwał 3 dni. Trzy sceny tętniące muzyką reggae, piękne okoliczności przyrody i mnóstwo innych atrakcji stanowią gwarancję doskonale spędzonego czasu, zatem już teraz wpiszcie Regałowisko w swój urlopowy kalendarz!

Kortez, Julia Pietrucha (25 sierpnia)
Amfiteatr Opolski, Piastowska 14, Opole

KORTEZ czyli Łukasz Federkiewicz – kompozytor i wokalista. Wyedukowany pianista i puzonista z zacięciem do muzyki klasycznej. Wysoki, małomówny, o melancholijnym spojrzeniu. W 2015 roku ukazała się jego debiutancka płyta “Bumerang”,która jest intymnym zbiorem opowiadań o miłości i jej braku. To jedna z najlepiej sprzedających się płyt w ostatnich latach.

Julia Pietrucha zasłynęła jako aktorka serialowa i filmowa. W kwietniu 2016 roku samodzielnie wydała swój debiutancki album „Parsley" zainspirowany kilkumiesięczną podróżą po Azji. Płyta zawiera 15 autorskich piosenek w balladowym klimacie pop, z elementami folku i kojącymi dźwiękami ukulele.