Hiszpański wokalista Alvaro Soler, zespół Blue Cafe, a także węgierska formacja alternatywna Vera Jonas Experiment wystąpią 15 czerwca na Tauron Life Festival Oświęcim – poinformowali w piątek organizatorzy imprezy. Gwiazdą wieczoru będzie Carlos Santana.

Soler jest wykonawcą z młodego pokolenia, którego wakacyjny przebój "Sofia" doczekał się ponad 450 mln wyświetleń na YouTubie, a debiutancki singiel "El mismo sol" dotarł na szczyty list przebojów w Hiszpanii, Austrii, Belgii, Włoszech, Polsce i Szwajcarii. Wydany w 2015 r. album “Eterno Agosto” zdobył w Polsce potrójną platynę. Na krążku pojawiła się m.in. nowa wersja “El mismo sol”, nagrana w duecie z Jennifer Lopez, gwiazdą muzyki latino, która sama zaproponowała współpracę Solerowi.

Blue Cafe jest jednym z najpopularniejszych zespołów polskiej sceny muzycznej. Założył go w 1998 r. Paweł Rurak-Sokal. Obsypywana w przeszłości nagrodami formacja aktualnie kończy pracę nad nową płytą. Podczas oświęcimskiego festiwalu przedstawi swoje największe przeboje i nowe kompozycje.

Reklama

Vera Jonas jest węgierską wokalistką, gitarzystką i autorką tekstów. Podczas studiów muzycznych w Londynie została wytypowana do udziału w amerykańskim, rządowym programie OneBeat, który gromadzi najbardziej utalentowanych młodych artystów z całego świata na warsztatach w Stanach Zjednoczonych. W 2011 r. założyła zespół Vera Jonas Experiment. Dwa lata później ukazał się krążek „Game”, dwukrotnie nominowany do Independent Music Awards. W 2016 r. zespół wydał płytę „Tiger, Now!”, która na Węgrzech została najlepszym albumem indie/alternative.

Tauron Life Festival Oświęcim odbędzie się w dniach od 14 do 16 czerwca. Jego największą gwiazdą będzie gitarzysta Carlos Santana.

Imprezie będą towarzyszyły zawody sportowe, w tym bieg „Run 4 life” na dystansie 10 km. Swój start zapowiedział m.in. czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie Robert Korzeniowski.

Ideą festiwalu jest budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi, a w konsekwencji potępienie rasizmu i antysemityzmu. Przesłanie wypływa z Oświęcimia, w którym podczas wojny Niemcy utworzyli obóz Auschwitz, symbol zagłady Żydów oraz martyrologii Polaków i innych narodów. Na festiwalu występowali już m.in. Peter Gabriel, Sting, Elton John, Eric Clapton oraz zespoły Queen i Scorpions.