XVI Festiwal "Chopin i Jego Europa" odbędzie się 15-23 sierpnia. Bilety na wydarzenie można już zakupić na stronie Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina oraz w kasach Muzeum Chopina w Warszawie. Wszystkich koncertów będzie można posłuchać osobiście lub przez internet.

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina zaprasza na święto muzyki, jakim jest Festiwal „Chopin i Jego Europa”. W tym roku odbędzie się niemal 30 koncertów: większość stanowią recitale fortepianowe w wykonaniu wielkich mistrzów fortepianu - zarówno współczesnego, jak i historycznego. Światowej sławy zespoły i kameralistów usłyszymy aż w 10 koncertach, nie zabraknie także muzyki wokalnej: wybitni soliści wystąpią w recitalach, zaś gratką dla melomanów będzie koncertowe wykonanie „Hrabiny” Stanisława Moniuszki - po raz pierwszy w historii na instrumentach z epoki.

Wszystkie koncerty festiwalu będą dostępne w bezpłatnym streamingu na kanale Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina na YouTube oraz w mediach społecznościowych. Wybranych koncertów będzie można posłuchać także za pośrednictwem transmisji w Polskim Radiu. Instytut zachęca jednak do udziału w koncertach osobiście, w salach koncertowych. Dokłada wszelkich starań, aby mogły odbyć się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, wprowadzając ograniczenie liczby słuchaczy, nakaz zakrywania nosa i ust oraz obowiązek dezynfekcji rąk.

Bilety na koncerty festiwalu „Chopin i Jego Europa” w dniach 15-23 sierpnia można już zakupić online na stronie www.bilety.nifc.pl oraz w kasach Muzeum Chopina w Warszawie (wt.-niedz. 11:00-19:00). 14 sierpnia rozpocznie się sprzedaż biletów na koncerty zaplanowane w dniach 24-31 sierpnia.

Więcej informacji na temat sprzedaży biletów: tel. (+48 22) 44 16 251/252 oraz bilety.festiwal@nifc.pl.

Bilety będą dostępne również w kasach we wszystkich lokalizacjach festiwalowych na godzinę przed rozpoczęciem każdego koncertu. Sprzedaż wejściówek rozpocznie się na ok. 10 minut przed rozpoczęciem koncertu, wyłącznie wtedy, gdy dostępne będą miejsca w sali koncertowej.

Dla osób poruszających się na wózkach wstęp na koncerty jest bezpłatny.

Źródło: Narodowy Instytut Fryderyka Chopina