Para aktorów Kristen Stewart i Robert Pattinson postanowili napisać scenariusz do filmu. Nie wiadomo jeszcze czy przedsięwzięcie się uda, ale rozpoczęli już pracę.

"Próbujemy coś zrobić, ale nie wiadomo co z tego wyjdzie. Pracujemy nad scenariuszem do filmu i świetnie się przy tym bawimy. Nie będzie on gotowy za dwa czy trzy miesiące, ale cały czas mamy go w głowie i jak tylko znajdujemy czas, od razu się za to zabieramy" - zdradził Pattinson w rozmowie z dziennikarzem "Cine Tele Revue".

Mimo że ostatnio w trakcie festiwalu w Cannes prezentowali całkowicie inne filmy, to nie widać między nimi konkurencji i rywalizacji.

"Od roku mamy oboje możliwość rozwoju w zawodzie, który bardzo lubimy. Kristen jest bardzo ambitna. Ona doskonale wie, jak napisać dobry scenariusz, ma nosa do scen i wypowiedzi, dlatego polegam na niej i ją podziwiam" - zaznaczył brytyjski aktor.

Reklama

Stewart sama również zdradziła, że nie tylko chce być aktorką, ale widzi się również za kamerą.

"Mam w głowie parę pomysłów na dobre, ale krótkie filmy. Chciałabym je zrealizować i to już niebawem. Teraz zbieram jednak jeszcze doświadczenie, które będzie niezbędne, by stać się dobrą scenarzystką, reżyserką i producentką" - zaznaczyła.