Jean Dujardin, tegoroczny zdobywca Oscara za pierwszoplanową rolę męską w "Artyście" dołączy do obsady najnowszej produkcji Martina Scorsese "The Wolf of Wall Street". Zdjęcia do filmu rozpoczną się w przyszłym roku.

Francuski aktor ma wcielić się w rolę Jean-Jacquesa Handali - szwajcarskiego bankiera zaangażowanego w przekręty na giełdzie. Aktora można było ostatnio oglądać we francuskiej komedii "Niewierni", która na ekrany polskich kin wejdzie we wrześniu.

"The Wolf of Wall Street" to adaptacja pamiętników Johna Belforta, który stworzył kronikę swojej drogi na szczyt i upadku na Wall Street, imprezowego stylu życia i burzliwych związków. Wspomnienia zaadaptuje Terence Walker, odpowiedzialny dotychczas za scenariusze do "Rodziny Soprano" oraz "Zakazanego Imperium". W głównej roli Scorsese obsadził Leonardo DiCaprio, będzie to tym samym już piąty wspólny projekt aktora z reżyserem (po "Gangach Nowego Jorku", "Aviatorze", "Infiltracji" i "Wyspie Tajemnic").

U boku Dujardina i DiCaprio pojawią się także Kyle Chandler jako agent FBI oraz znany do tej pory przede wszystkim z ról komediowych Jonah Hill.