Tytułowa rola w adaptacji powieści Lwa Tołstoja pt. "Anna Karenina" została uznana przez jej odtwórczynię, brytyjską aktorkę Keirę Knightley za najtrudniejszą w jej karierze. 27-latce trudności sprawia skomplikowane pisarstwo rosyjskiego twórcy. Jednocześnie wytwórnia opublikowała pierwszy zwiastun filmu.

Aktorka przyznała, że z uwagi na złożoność stylu Tołstoja i jego geniusz pisarski trudno było jej odnaleźć się w roli, znaleźć równowagę i przedstawić uczuciową bohaterkę w odpowiednim świetle. Knightley mówi, że była to najtrudniejsza, ale równocześnie najbardziej niesamowita i fantastyczna rzecz, jaką robiła w życiu.

Film

"Anna Karenina" to dramatyczna historia namiętności tytułowej bohaterki i spotkanego na dworcu wojskowego Aleksieja Wrońskiego. Karenina opuszcza dla niego swego męża, przez co zostaje wykluczona z peterburskich wyższych sfer, a jej uzależnienie od przystojnego hrabiego ostatecznie doprowadza do tragedii. W rolach głównych, prócz Knightley, m.in. Jude Law jako jej mąż Aleksiej Aleksandrowicz Karenin oraz Aaron Johnson jako Aleksiej Wroński.

Polska premiera filmu - w październiku 2012 r.