Znana jest już data premiery filmu "Sęp" w reżyserii Eugeniusza Korina. Ten długo oczekiwany thriller wejdzie na ekrany polskich kin 5 października. W głównych rolach wystąpili Michał Żebrowski, Paweł Małaszyński i Daniel Olbrychski.

Głównym bohaterem filmu jest agent wydziału wewnętrznego, którego gra Michał Żebrowski. Życiem tego odważnego policjanta, całkowicie zawładnie miłość do pięknej i tajemniczej kobiety, w którą wciela się Anna Przybylska.

"Sęp" to debiut fabularny znanego i cenionego reżysera teatralnego Eugeniusza Korina. W filmie nie zabraknie intrygi, tajemnicy i sensacji... Twórcy zapowiadają, że inspiracją dla filmu była "Infiltracja" Martina Scorsese.

"Gram agenta wydziału wewnętrznego, który jest bardzo ambitny i robi wszystko, żeby być najlepszym. Jest perfekcyjny i bardzo zacięty" - mówi o swojej postaci Michał Żebrowski. "Producenci tego filmu chcą dać widzowi dobre kino akcji, takie, które wymaga naprawdę długotrwałego przygotowania" - dodał aktor.

Film

Eugeniusz Korin przez trzy lata pisał scenariusz do "Sępa". "Ten scenariusz jest bardzo dobrze napisany. Eugeniusz Korin jest doświadczonym reżyserem teatralnym. Bardzo się cieszę, że gram w jego debiucie fabularnym" - powiedział PAP Life Daniel Olbrychski, który wciela się w rolę starszego policjanta.

Zdjęcia do "Sępa" trwały przez 47 dni, a na planie poza Anną Przybylską, Michałem Żebrowskim i Danielem Olbrychskim stawili się m.in.: Paweł Małaszyński, Anna Dereszowska, Andrzej Seweryn, Piotr Fronczewski, Andrzej Grabowski i Mirosław Baka.

"Sęp" w kinach od 5 października.