Filmy "Avatar" 2, 3 i 4 będą będą kręcone w tym samym czasie - twierdzi Sigourney Weaver w wywiadzie dla "Showbiz 411".

Sigourney Weaver kończy zdjęcia do filmu "Political Animals". Następnie czeka ją występ w sztuce Christophera Durana w Lincoln Center. Kolejny projekt to zdjęcia do kolejnych filmów z serii "Avatar". Część 2, 3 i 4 będą kręcone w tym samym czasie. - Nie mam pojęcia jak długo potrwają zdjęcia i jak to będzie wyglądało technicznie. Po prostu pojawię się w pracy - stwierdziła Weaver w rozmowie z Showbiz 411".

Film

James Cameron zapowiedział kolejne trzy części w maju tego roku. - Ostatnie półtora roku pracowaliśmy nad softwarem i rozwojem - mówił reżyser w wywiadzie dla "The New York Times". - Przy pierwszym filmie metodologia produkcji była bardzo prototypowa. Nikt wcześniej tego nie robił. Nawet my po wydaniu 100 mln dolarów nie byliśmy pewni czy to zadziała. Teraz chcemy ułatwić sobie życie i poświęcić więcej energii na stronę kreatywną. W tej chwili organizujemy produkcję, pracę nad efektami specjalnymi i plany zdjęciowe. Nie doszliśmy jeszcze do fazy designu. To kolejny etap - tłumaczył Cameron.

"Avatar" wszedł do kin w 2009 roku. Na całym świecie zarobił ponad 2,7 mld dolarów. Produkcja otrzymała 3 Oscary: za efekty specjalne, scenografię i zdjęcia. W filmie wystąpili m.in.: Sam Worthington, Zoe Saldana, Giovanni Ribisi, Michelle Rodriguez i Sigourney Weaver. Premierę drugiej części zapowiedziano na 2015 rok.

Marcin Rybicki