Viggo Mortensen, Kristen Stewart, Sam Riley i Kirsten Dunst to gwiazdy, które wzięły udział w adaptacji słynnej książki "W drodze" Jacka Kerouaca. Film trafi do polskich kin już 14 września.

Powieść "W drodze" Jacka Kerouaca uważana jest za jedną z najważniejszych powieści XX wieku. Nazywana manifestem bitników prezentuje bohaterów jako ludzi nieszablonowych i wewnętrznie wolnych. Za jej adaptację zabrał się reżyser Walter Salles, twórca m.in. takich filmów jak "Dworzec nadziei" i "Dzienniki motocyklowe".

Salles zaprosił do współpracy przy swoim najnowszym filmie same gwiazdy. W adaptacji książki "W drodze" zagrali m.in.: Kristen Stewart, Sam Riley, Garrett Hedlund, Kirsten Dunst i Viggo Mortensen. Muzykę skomponował Gustavo Santaolalla.

Film

Głównym bohaterem filmu i powieści jest młody pisarz Sal Paradise, który razem ze swoim nieobliczalnym przyjacielem Deanem oraz jego wyzwoloną dziewczyną Marylou, rusza w szaloną wyprawę po Ameryce. Podróżują autostopem i kradzionymi samochodami, szukając przygód, narkotyków, alkoholu i wolnej miłości. Ich przygoda jest spełnieniem marzenia całej młodej generacji.

"Dla mnie prawdziwymi ludźmi są szaleńcy ogarnięci szałem życia, szałem rozmowy, chęcią zbawienia, pragnący wszystkiego naraz, ci, co nigdy nie ziewają, nie plotą banałów, ale płoną, płoną, płoną, jak bajeczne race eksplodujące na tle gwiazd" - napisał autor książki Jack Kerouac.

Nominowany do Złotej Palmy w Cannes film "W drodze" trafi do polskich kin już 14 września.