Jedna z najpiękniejszych i najseksowniejszych gwiazd show-biznesu, Scarlett Johansson wskoczyła na pierwsze miejsce najlepiej opłacanych aktorek na świecie. Za udział w drugiej części przeboju kinowego "Avengers", blond piękność otrzyma aż 13 milionów funtów.

Scarlett Johansson przyjmując rolę w "Avengers 2" pod względem zarobków pokona samą Angelinę Jolie, która do tej pory była najlepiej opłacaną aktorką na świecie. Za rolę w słynnym filmie "Turysta", gdzie zagrała u boku Johnny'ego Deepa, Jolie otrzymała 12,2 mln funtów. Jak podaje brytyjski magazyn "The Sun", Johansson na udziale w sequelu filmu akcji Jossa Whedona zarobi o 800 tys. funtów więcej.

Nic jednak dziwnego, że producenci filmu zaproponowali 27-letniej gwieździe tak wysoką gażę. "Avengers" na przełomie kwietnia i maja tego roku po zaledwie 19 dniach wyświetlania w kinach trafił do grona najbardziej kasowych filmów wszech czasów - po tym, gdy zarobił ponad miliard dolarów. Pobił też inne rekordy - filmu najszybciej przynoszącego największe zyski.

Film

"Scarlett jest najgorętszą gwiazdą w Hollywood, a jej udział w sequelu jest koniecznością" - cytuje "The Sun" osobę związaną z produkcją. "Producenci uważają, że Scarlett, jako jedyna kobieta w filmie skierowanym do męskiej publiczności jest jego kluczowym składnikiem. Docenili ją także krytycy" - dodaje źródło.

Zdjęcia do drugiej części "Avengers" mają rozpocząć się w przyszłym roku, a sam film gotowy z jego końcem. W produkcji mają się pojawić również Chris Hemsworth, Jeremy Renner i Robert Downey Jr, którzy prawdopodobnie otrzymają pięćdziesięcioprocentowe podwyżki.