"Zakochani w Rzymie" - najnowszy film Woodyego Allena wejdzie do polskich kin już 24 sierpnia. W głównych rolach zobaczymy plejadę gwiazd, m.in. Penelope Cruz, Roberto Benigniego oraz samego Allena.

"Zakochani w Rzymie" to komedia, w której przeplata się wiele zabawnych historii. Wszystko zaczyna się od wakacji znanego architekta Johna, który przyjeżdża do Rzymu, w którym mieszkał przez pewien czas swojej młodości. Podczas jednego z letnich spacerów spotyka Jacka, który przypomina mu jego samego z przeszłości. Okazuje się, że Jack szaleńczo zakochuje się w olśniewająco pięknej Monice - przyjaciółce jego dziewczyny Sally... Jack przeżywa jeden z najbardziej romantycznych epizodów w swoim życiu.

W tym samym czasie emerytowany reżyser operowy Jerry przybywa do Rzymu wraz ze swoją żoną Phyllis, by poznać Michelangelo, włoskiego narzeczonego ich córki Hayley. Wkrótce jednak okazuje się, że to nie Michelangelo jest największą a jego ojciec, przedsiębiorca pogrzebowy Giancarlo, który śpiewa pod prysznicem arie godne występów w La Scali. Jerry jest przekonany, że talent tej klasy koniecznie trzeba przedstawić światu, a jednocześnie w promowaniu Giancarlo widzi szansę na swój własny powrót do gry.

Film

Kolejnym bohaterem najnowszego filmu Allena jest Leopoldo Pisanello - mężczyzna wiodący wyjątkowo nudne życie. Pewnego dnia jednak okazuje się, że Pisanello staje się jednym z najbardziej popularnych ludzi we Włoszech. Paparazzi nie spuszczają go z obiektywów, a media snują spekulacje na temat jego życia. Niebawem Pisanell przekonuje się, jaka jest cena sławy...

Poznajemy także Antonio, który przyjeżdża do Rzymu, by przedstawić swoim krewnym świeżo poślubioną żonę Milly, co ma mu pomóc w pozyskaniu intratnej pracy. Na skutek splotu przypadków, Antonio i Milly mijają się przez cały dzień. Ostatecznie Antonio przedstawia krewnym, jako swoją żonę, zupełnie obcą mu osobę, a Milly jest adorowana przez legendarną gwiazdę kina Lucę Salta...

"To miasto mogłoby być podstawą wielu różnych historii. Jest przepełnione możliwościami. Jeśli zaczepisz stu przypadkowych mieszkańców Rzymu, każdy z nich będzie miał do opowiedzenia milion różnych historii związanych z miastem" - opowiada o Rzymie Woody Allen. "W Rzymie duża część życia i aktywności jego mieszkańców rozgrywa się na zewnątrz, na ulicach i w kafejkach. To tak niesamowite miasto, że wystarczy po prostu spacerować po nim. Jest dziełem sztuki samo w sobie" - mówi reżyser.

W filmie "Zakochani w Rzymie" grają m.in.: Alec Baldwin, Jesse Eisenberg, Ellen Page, Greta Gerwig, Judy Davis, Flavio Parenti, Alison Pill, Fabio Armiliato, Roberto Benigni, Alessandro Tiberi, Alessandra Mastronardi, Penelope Cruz, Antonio Albanese oraz sam Woody Allen.

"To jedna z największych osobowości naszego wieku" - mówił o Allenie Roberto Benigni podczas konferencji prasowej przed światową premierą filmu. "Wygłupiać się przed nim to tak, jak zagrać na fortepianie przed Mozartem albo zaśpiewać arię przed Pavarottim" - żartował komik.