Trwają zdjęcia do najnowszego filmu Jacka Bromskiego "Wyprawa na Księżyc". W głównych rolach występują - debiutujący Filip Pławiak oraz wschodząca gwiazda polskiego kina - Mateusz Kościukiewicz.

">>Wyprawa na Księżyc<< jest filmem adresowanym do młodych widzów, którzy okresu PRL-u nie pamiętają. Widzom, którym ten czas kojarzy się głównie z komediami Barei i >>Rejsem<< Piwowskiego, chciałbym przypomnieć prawdziwe oblicze rzeczywistości, jaka wtedy istniała" - mówi Jacek Bromski.

Główny bohater filmu to Adam - młody chłopak powołany do Ludowego Wojska Polskiego. Przydzielono go do służby w Marynarce Wojennej w formacji łodzi podwodnych.

Adam i jego straszy brat Antoni pochodzą z Rzeszowszczyzny i obaj wyruszają do jednostki wojskowej w Świnoujściu. Starszy brat chce przygotować Adama do życia w wojsku. Postanawia, że podróż będzie okresem przygotowawczym dla młodziaka. Antoni chce doprowadzić do inicjacji seksualnej Adama, aby ten nie stał się pośmiewiskiem w wojsku...

"Tłem opowiadanej historii są wydarzenia z lipca 1969 roku - lądowanie człowieka na Księżycu. Wtedy to kapitan Apollo 11 - Neil Armstrong wychodzący na powierzchnię powiedział: to mały krok człowieka, ale wielki krok dla ludzkości. I właśnie alternatywny tytuł filmu to +Jeden mały krok człowieka+" - mówi Jacek Bromski.

Główną rolę - Adama - gra debiutant, tegoroczny absolwent szkoły filmowej - Filip Pławiak, a w jego brata Antoniego wciela się Mateusz Kościukiewicz.

"Nie miałem do tej pory szansy żeby poprowadzić tak dużą rolę. To dla mnie ogromne wyzwanie i bardzo się cieszę z tej szansy, którą otrzymałem od reżysera. Identyfikuję się ze swoją postacią, bo zarówno ja, jak i Adam, wkraczamy w dorosłe życie, zaczynamy nowy etap" - mówi Filip Pławiak.

Zdjęcia do filmu realizowane będą m.in. w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, w Rabce, Mszanie Dolnej, w Krakowie, Świnoujściu oraz w Warszawie.

Autorem zdjęć jest Michał Englert, nad scenografią czuwa Marek Zawierucha. Obok Filipa Pławiaka i Mateusza Kościukiewicza w filmie grają także m.in.: Krzysztof Stroiński oraz Bożena Adamek.

Premiera "Wyprawy na Księżyc" planowana jest na 2013 rok.