Wytwórnia New Line Cinema opublikowała zwiastun filmu "Jack the Giant Slayer" w reżyserii Bryana Singera. To kolejny hollywoodzki film, który wpisuje się w modę na przerabianie klasycznych bajek, baśni i opowiadań dla dzieci.

Reżyser Bryan Singer ("X-Men: Pierwsza klasa", "Walkiria", "Superman: Powrót") postanowił unowocześnić klasyczną opowieść "Jack the Giant Killer" (pierwsza publikacja datowana na początek XVIII wieku). Film fantasy o tytule "Jack the Giant Slayer" będzie opowiadał o świecie, w który ludzie i giganty koegzystują w pokojowej atmosferze, do momentu gdy tytułowy bohater podejmuje interwencję w celu uratowania księżniczki.

W filmie występują m.in. Stanley Tucci, Ewan McGregor, Eleanor Tomlinson i Bill Nighy. W postać Jacka wcieli się Nicholas Hoult, którą szerszej publiczności zaprezentował się w filmie "Był sobie chłopiec", oraz zeszłorocznym wznowieniu serii o X-Menach.

Produkcja wytwórni New Line Cinema wpisuje się w nowy hollywoodzki trend polegający na przerabianiu klasycznych baśni, bajek i opowiadań na filmy dla nieco starszych odbiorców. Wśród podobnych tytułów można wymienić m.in.: "Red Riding Hood", "Beastly", "Oz: The Great and Powerful", zapowiedziany niedawno "Peter Pan Begins", czy tegoroczną produkcję "Snow White and the Huntsman". Film Kristen Stewart zarobił na całym świecie około 400 mln dolarów i w planach ma drugą część. Polska premiera "Jack the Giant Slayer" ("Jack pogromca olbrzymów") planowana jest na 22 marca 2013 roku.

Marcin Rybicki