Wytwórnia Sony Pictures opublikowała zwiastun filmu M. Night Shyamalana "After Earth" z Willem Smithem i Jadenem Smithem w rolach głównych.

"After Earth" opowiada historię Kitaia Raige'a i jego ojca Cyphera, którzy rozbijają się na Ziemi w 1000 lat po opuszczeniu jej przez ludzi. Aby powrócić do domu będą musieli odbyć podróż, w trakcie której zmierzą się z dzikimi zwierzętami i obcym, który był na pokładzie rozbitego statku kosmicznego. Główne role w filmie grają Will Smith i jego syn Jaden, który zadebiutował u boku sławnego ojca w filmie "W pogoni za szczęściem". Pierwszoplanową rolę zagrał u boku Jackie Chana w "Karate Kid".

Produkcją "After Earth" M. Night Shyamalan podejmuje kolejną próbę powrotu do pierwszej ligi hollywoodzkich reżyserów. Sławę przyniósł mu "Szósty zmysł" z 1999 roku. Dwa kolejne filmy "Znaki" i "Osada" również spotkały się z ciepłym przyjęciem widzów. Złą passę reżysera rozpoczął film "Kobieta w błękitnej wodzie". Ostatni film Shyamalan - "Ostatni Władca Wiatru" okazał się artystyczną klapą. "After Earth" wejdzie na ekrany polskich kin 7 czerwca 2013 roku.

Marcin Rybicki