Druga część filmu „Zmierzch: przed świtem” został uznany najgorszym filmem ubiegłego roku. W przededniu Oscarów w Los Angeles odbyła się ceremonia wręczenia „Złotych Malin”.

Druga część filmu „Zmierzch: przed świtem” został uznany najgorszym filmem ubiegłego roku. W przededniu Oscarów w Los Angeles odbyła się ceremonia wręczenia „Złotych malin”.

„Złote maliny” to przeciwieństwo Oscarów. Nagrody te przyznawane są za najgorsze filmy i najgorsze role. W tym roku bezkonkurencyjny okazał się „Zmierzch: przed świtem. Część 2”, który opowiada o miłości kobiety i wampira. Obraz ten, który przyniósł producentom ponad 800 milionów dolarów, zdobył aż siedem „Złotych malin”, w tym za najgorszy film roku, najgorszą reżyserię i najgorszą kobiecą rolę pierwszoplanową dla Kristen Stewart. Nagroda za najgorszą pierwszoplanową rolę męską przypadła Adamowi Sendlerowi za występ w „Spadaj, tato”. Popularna piosenkarka Rihanna otrzymała „Złotą malinę” za drugoplanową rolę w filmie „Battleship: bitwa o Ziemię”.

„Złote Maliny” przyznawane są od 1980 roku. Skromne ceremonie podczas których są wręczane, odbywają się zawsze w przededniu Oscarów. Laureaci bardzo rzadko decydują się by osobiście odebrać nagrody, Jedną z nielicznych, którzy mieli odwagę to zrobić była Halle Berry, która dostała „Złotą malinę” za rolę w filmie „Catwoman”.